Zam geliyor – 93 Times

Zam geliyor

Türkiye’de son aylarda çok yüksek gelen enflasyon ve hayat pahalılığı Maailara zam olarak yansıyacak düzenlemeler gelmesini artık z’orunlu hale getirdi k’orona s’algını sonrasında Rusların s’kandal şekilde Ukrayna’ya s’avaş ilan etmesi Küresel tedarik zincirini sarstı Enflasyon neredeyse her ülkenin sorunu haline gelmeye başladı Çalışma ve Sosyal G’üvenlik Bakanı Vedat Bilgin, “Temmuz ayında memur, işçi ve emekliye yönelik düzenleme yapacağız” diyerek m’üjde verdi.

MAAŞLARA GÜZEL BİR ZAM GELECEK

Isparta’da kamu çalışanları ve işçilerle iftar programında buluşan Çalışma ve Sosyal G’üvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Temmuz ayında işçi, memur ve emeklilere yönelik artış düzenlemelerinin müjdesini verdi.

Bir dizi ziyarette bulunmak üzere Isparta’ya gelen Bakan Vedat Bilgin, Süleyman Demirel Kongre Merkezi’nde İl Özel İdaresi çalışanları ile birlikte iftar programında bir araya geldi. İftar sonrası açıklamalarda bulunan Bakan Bilgin, memur, işçi ve emeklilikleri yakından ilgilendiren bir düzenlemenin m’üjdesini verdi.

Temmuz ayında memur, işçi ve emeklileri ilgilendiren düzenleme yapılacak”

Enflasyon farkını içeren artışın bir benzerinin yapılacağını belirten Bakan Vedat Bilgin “Burada bugün Isparta’mızda bir diğer haberi daha vermek istiyorum. Özellikle enflasyon sürecinin t’ahribatlarına karşı önümüzdeki Temmuz ayında yeniden işçilerimizi kamu çalışanlarımızı, memurları ve emeklilerimizi koruyacak düzenlemenin haberini vermek istiyorum. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz yılbaşında Reisi Cumhur Erdoğan’ın açıkladığı p’olitikalar ile biz en düşük emekli aylığını bin 500 TL’den 2 bin 500 TL’ye getirmiştik.

Ayrıca bunun üzerinde de yüzde 30’un üstünde bir artış gerçekleştirmiştik. Enflasyon farkını içeren bir artış gerçekleştirmiştik. Temmuz ayında da emeklilerimiz koruyacak benzeri bir düzenlemenin haberini şimdiden vermek istiyorum, sizlere duyuruyorum Emeklilere hoşnut olacağı bir zam gelecek diye konuştu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.