Yunan’dan Çıkış – 93 Times

Yunan’dan Çıkış

Geçen Sene Türkiye’yi köşeye s’ıkıştırmak Uluslar Arası Arena’da ülkemizi yalnızlaştırmak için elinden geleni yapan Avrupa Birliğini kışkırtmak için herşeyi yapan Yunanistan yola gelmeye başladı Avrupa Birliğinden umduğunu bulamayınca Türkiye’ye yanaşmaya başlayan Yunanlardan olumlu adımlar gelmeye başladı Yunanistan’ın, ülkeyi ziyaret eden Bakan Mevlüt Çavuşoğlu’na Sürpriz bir t’eklif geldi  a’şıları karşılıklı tanıyalım  t’eklifi yaptığı belirtildi. Ayrıca Miçotakis’in, Çavuşoğlu’nu Girit’teki evine davet ettiği ancak Bakan’ın Atina’da kalmayı seçtiği ifade edildi.

MİÇOTAKİSTEN SÜRPRİZ TEKLİF GELDİ

Yunan basınına rağmen pozitif gündem  vurgusu Yunan basının ziyaret öncesi  Türk Bakan bir medya o’rdusuyla geliyor tarzı attığı s’ert manşetleri hatırlatan Çekirge Oysa uçakta bambaşka bir hava. Daha ilk dakika Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu gülerek yanımıza geliyor. Espriler Sıfır gerginlik Yunan medyası çok s’ert bir hava estiriyor’ diyoruz Çavuşoğlu yine gülüyor: ‘Biz tamamen pozitif bir gündemle gidiyoruz. Dosyalarımızın başlıkları pozitiftir’ ifadelerini kullanıyor” diye yazdı.

YUNAN BAŞBAKAN’DAN TEKLİF GELDİ

Hürriuyet gazetesi yazarı yazısının bir bölümünde; Yunanistan Başbakanı Miçotakis’in Çavuşoğlu’na yaptığı daveti de şu cümlelerle ifade etti Atina’da son d’akika yerel bir kaynaktan aldığım haber Atina gezisinin üzerine düşürülmek istenen kara bulutları iyice aralıyor. Çünkü Yunan Başbakanı Miçotakis, Çavuşoğlu’nu Girit’teki evine davet etmiş. Orada ağırlamak istemiş. Ama Dışişleri Bakanı ile resmi görüşmeler nedeniyle Atina’da karar kılınmış. Diplomaside bu tür ev davetleri çok anlamlıdır. Dostluk mesajıdır diyerek ne kadar önemli bir davet olduğu dile getirildi

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.