Yunan isim – 93 Times

Yunan isim

Türkiye ile boy ölçüşebileceğini zanneden Türkiye’den kat be kat küçük bir ülke olmasına rağmen bazı süper g’üçlere güvendiği için Ülkemizle boy ölçüşebileceğini sanıyor Katıldığı canlı yayında R’usya Ukrayna arasındaki s’avaşta ara buluculuk rolü yapan ve artık daha saygın olan Türkiye’nin büyük g’üç olduğunu belirten Yunan profesör Kuzeydeki bu s’avaştan en karlı çıkacak Ülke kesinlikle Türkiye olacak dedi

TÜRKİYE BÖYLE GÜÇLÜ İKEN YUNANİSTAN BİR HİÇTİR

Yunan profesör: Türkiye’nin arabuluculuk g’örevi yürüterek tam bir kahramanlık örneği sergilediğini dile getirdi
Yunanistan’da bir televizyon programına katılan Osmanlı tarihi uzmanı Yunan profesör de, Türkiye’nin Rusya Ukrayna S’avaşında arabuluculuk rolünün kahramanlık olduğunu söyledi Sunucunun “Türkiye’yi tırnak içinde artık kahraman olarak mı görüyorsunuz?” sorusuna “Artık tırnakları kaldıralım. Çünkü Türkiye’nin rolü daha baskın. Artık bir arabulucu.” yanıtını verdi.

“Bugün Libya’dan bir haber okuyordum, Libya hükümeti Libya’daki Türk a’skeri varlığının yasal olduğunu söylüyor Yani Türkiye sadece uluslararası bir oyuncu olmakla kalmadı. Artık Doğu Akdeniz’in büyük bir g’ücü haline geldi. Dünyanın büyükleriyle konuşuyor, pazarlık yapıyor hatta garantör olarak geliyor. Ukrayna’daki karışıklık bittiğinde Türkiye, Yunanistan’dan daha karlı çıkacak. ”

“Tabii ki kaybeden biz olacağız”
Açıklamalarında 12 mil tartışması ve Ege sorununa değinen Yunan profesör, Türkiye’nin son dönemde kazandığı g’üç hesaba katıldığında olası anlaşmanın Yunanistan açısından tam bir m’ağlubiyet olacağını söyledi Sunucunun “Yine mi kaybeden biz olacağız?” sorusuna net yanıt veren profesör, şu ifadeleri kullandı:

“Tabii ki kaybeden biz olacağız, çünkü dikkat ederseniz Türkiye’nin şu anda Yunanistan’ın egemenlik konularında elinde hiçbir şeyi yok. Bu yüzden müzakere masasında kalktığında aldığı her şey onların karı olacaktır Kaybeden değilmişiz gibi görünse de öyle olacağız. Çünkü sözde s’avaşımız olmayacak ve barış o’lacak. Her halükarda Nato bizi saymıyor bile deniz sularımızı bu ortamda 12 mile çıkaramayız Hatta böyle giderse Boğazların güvenliğini bahane ederek 12 adayı bile Türkiye bizden isteyebilir dedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.