Yunan general – 93 Times

Yunan general

Türkiye’den nüfus Gayrisafi Milli hasıla ve toprak olarak çok daha küçük olan fakat Avrupa Birliği ve Amerika Birleşik Devletlerini arkasına alarak Ülkemize kafa tutmaya çalışan Yunanların Türkiye’den çok korktuğu bir kez daha ortaya çıktı Bir televizyon programına canlı bağlantı yoluyla konuk olan Yunan General Baltzoi, Yunanistan’ın tarihte aldığı yenilgiler nedeniyle halen Türkiye’den korktuğunu söyledi.

YUNANLAR HALA TÜRKİYE’DEN ÇOK KORKUYOR

Yunanistan’ın Türk İnsansız hava araçlarını vurması gerektiğini söyleyerek küstah ifadeler kullanan Baltzoi, şunları söyledi Kesinlikle pilotlu uçakları düşürmekten bahsetmiyorum. Sadece İliakis olayında misilleme olarak ikinci Türk uçağını düşürmeliydik çünkü orada zayiatımız vardı. İnsansız hava araçlarını vurmak daha farklı çünkü sadece bir makine karşı taraf için çok da kalp kırıcı bir olay olmaz. Ama bizim şaka yapmadığımıza dair Türkiye’ye yerinde bir uyarı olurdu.”

Yunanistan’ın neden Türkiye’den korktuğunun sorulması üzerine Yunan general şu ifadeleri kullandı:

“Bunun cevabı tarih. Küçük Asya felaketinden sonra ülkeyi yöneten Yunan siyasi seçkinleri fobik bir sendrom geçirdi. Bu sendrom küçük istisnalar dışında tüm nesil politikacıları takip ediyor. Tüm bu o’laylar nedeniyle s’iyasi seçkinler korku ve korkaklık zehri ile karşı karşıya kaldı ve bunu bize de aktarıyorlar. Yunanistan’ı yöneten herkes diyor ki; geri çekiliyorum, b’omba benim elimde patlamasın, benden sonraki halletsin.”

İliakis olayı Hakkında Bilgi
23 Mayıs 2006 tarihinde Kerpe Adası’nın güneyinde Türk ve Yunan F16’ları havada çarpışarak düştü. Yaşanan olayda Yunan pilot Kostas İliakis hayatını kaybederken Türk Pilot Üsteğmen Halil İbrahim Özdemir fırlatma koltuğunu kullanarak uçaktan atlamayı başardı ve hayatta kaldı bu olay bile Yunanları korkutmaya yetti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.