Yunan anketi – 93 Times

Yunan anketi

Türkiyedeki yapılan anketlere güvenmeyen Yunanlar birde gelip kendileri anket yapma kararı aldılar Muhalefet yaptırdıkları paralı anketlerde hep kendi lehine sonuçlar aldırıyordu Yunanlar bunun ne kadar doğru olup olmadığını anlamak için gelip kendileri anket yaptılar sonuçlar hiç bekledikleri gibi çıkmadı Yunan televizyonu Skai’nin İstanbul muhabiri Manolis Kostidis, Türkiye’de yaptırdıkları s’eçim anketinin sonuçlarını kamuoyuna açıkladı sonuçlara Chp çok kızacak

YUNANLAR BİZZAT GELİP KENDİLERİ ANKET YAPTILAR

Türkiye s’eçim öncesi döneme girerken, Yunan televizyonu Skai’nin İstanbul muhabiri Manolis Kostidis’in Türkiye’de yaptığı bir ankette açıkladı. Yayına bağlanan Kostidis, ‘Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın rakibi Cumhuriyet Halk P’artisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na göre büyük bir üstünlüğü var gibi görünüyor dedi.

İktidar ve muhalefet 2023’teki başkanlık s’eçimlerine hazırlanırken, Millet İttifakı’nın her fırsatta dile getirdiği s’eçimi kazanıyoruz iddiası, Yunan medyası tarafından bile yalanlandı.

İstanbul’dan yayına bağlanan Yunan televizyonu SKAİ’nin İstanbul muhabiri Manolis Kostidis, yaptıkları anket çalışmasının sonuçlarını yorumladı.

Muhalefet için işler hiç iyi gitmiyor
H’DPnin eski eş başkanı Selahattin D’emirtaşa oy vereceklerin oranının eklenmesiyle, muhalefetin seçimleri kazanamayacağını gösterdiğini belirten Kostidis Muhalefet için işler hiç iyi gitmiyor.” dedi.

Kostidis, “Yaklaşan s’eçimler “bazılarının hayal ettiği gibi” Türkiye Cumhurbaşkanı için zor olmayacak. Belirleyici olacak oy ise, Kürt seçmen ve kararsızların. Önümüzde bir yıl olmasına rağmen, Kürtlerin bir kısmı muhalefeti destekliyor olabilir, ancak bazıları Erdoğan’ı bu kadar çabuk silmiyor.” dedi.

“Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu’na açık ara fark atıyor”
Türkiye’de yaptıkları anketi değerlendiren Kostidis, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın rakibi Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na göre büyük bir üstünlüğü var gibi görünüyor.” dedi Yunan muhabir, seçim atmosferine girilirken görünen tabloda, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın anketlerde önde olduğunu söyledi ankete katılanların Reisi Cumhur Erdoğan’ı Kılıçdaroğluna yedirmeyiz dediğini bildirdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.