Yeni Başbakan – 93 Times

Yeni Başbakan

Pakistan’da Çin ve Rusya yanlısı olan İmran Han g’örevden alındı yerine Türkiye ve Avrupa ile daha iyi bağlara sahip olan Şahbaz Şerif geldi Türkiye Pakistan’da başa kim gelirse gelsin tüm liderler ile iyi i’lişkilere sahip olmayı devlet p’olitikası haline getirmiş durumda Yeni Başbakan Seçilir seçilmez Türkiye hakkında önemli açıklamalar yaptı Pakistan’ın yeni başbakanı olan Şahbaz Şerif, Türkiye ile Pakistan’ın ayrılmaz bağlara sahip olduğunu söyledi.

ANKARA HER ZAMAN PAKİSTAN’IN YANINDADIR DEDİ

Pakistan’da bugün mecliste yapılan oylamada ülkenin 23. Başbakanı s’eçilen Şahbaz Şerif, Türkiye ile Pakistan’ın ayrılmaz bağlara sahip olduğunu ifade ederek, Ankara’nın daima İslamabad’ın yanında durduğunu söyledi.

Yerel basındaki haberlere göre, Şerif, başbakan seçilmesinin ardından ilk konuşmasını mecliste yaptı. Şerif, İmran Han h’ükümetinin dış p’olitikasını eleştirerek, Pakistan’ın s’tratejik partnerleri ve dostları tarafından terk edildiğini ve Keşmir meselesinde bu ülkelerin sessiz kaldığını anımsattı.

Şerif, Suudi Arabistan, Türkiye, Avrupa Birliği ülkeleri, Birleşik Arap Emirlikleri, İngiltere ve İran ile de iyi i’lişkilere sahip olmanın önemine vurgu yaptı ve A’BD ile ilişkilerin eşitlik temelinde güçlendirilmesi gerektiğini belirtti Türkiye ile Pakistan’ın ayrılmaz bağlara sahip olduğunu” ifade eden Şerif, Ankara’nın daima Pakistan’ın yanında durduğunu Türkiye ile dostluklarının baki olduğunu dile getirdi

Şerif, Türkiye’nin Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde önemli derecede ilerlediğini vurgulayarak, “Keşmir meselesinde Türkiye daima Pakistan’ın ve Keşmir halkının arkasında durdu. Türkiye her zaman Keşmirlilerin arkasındaydı dedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.