Yalan söyledi – 93 Times

Yalan söyledi

Türkiye’nin Avrupa’daki en büyük d’üşmanlarından biri olan P’kklıları besleyen onlara açık açık s’ilah gönderen Kuzey Avrupa Ülkesi İsveç Türkiye’den veto yiyerek Rusların kucağına düştü Nato üyeliği t’erör ö’rgütü P’kkya yardım ettiği gerekçesiyle Türkiye tarafından reddedilen İsveç’in Başbakanı Magdalena Andersson, ülkesinin t’erör ö’rgütlerine para ya da s’ilah göndermediği yalanını söyledi oysaki ö’len p’kklıların elindeki s’ilahlar isveç malı çıkıyor

DÜNYANIN GÖZÜNÜN İÇİNE BAKA BAKA YALAN SÖYLEDİ

Türkiye’nin t’erör ö’rgütlerine yardım ettiği gerekçesiyle Nato üyeliğini veto ettiği İsveç’in Başbakanı Magdalena Andersson, ülkesinin t’erör ö’rgütlerine para ya da s’ilah göndermediğini söyledi.

İsveç ve Finlandiya’nın Nato’ya üyelik başvurularına ilişkin istişareler Türkiye’de devam ederken, İsveç’ten konuya ilişkin yeni bir açıklama geldi. İsveç Başbakanı Magdalena Andersson, bugün Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Charles Michel ile İsveç’in başkenti Stockholm’de ortak basın toplantısı düzenledi.

“Türkiye ile görüşmeler sürüyor
İsveç ve Finlandiya’nın Nato’ya üyelik başvurusu konusunda Türkiye ile yaşanan anlaşmazlığa ilişkin konuşan Andersson, “Türkiye ile görüşmeler şu anda sürüyor. Bu görüşmelerin devam etmesini bekliyoruz” dedi.

Belirsiz olan şeyleri açıklığa kavuşturacağız”
İsveçli diplomatların Ankara’da Türkiye’nin çekincelerini ve taleplerini görüşeceklerini ifade eden Andersson, “Bu listeyi inceleyip tartışacağız. Medyadaki haberlerde ve diğer yerlerden yapılan açıklamalarda belirsiz olan şeyleri açıklığa kavuşturacağız” diye konuştu t’erör ö’rgütlerine en büyük desteği veren ülkelerin başında gelen İsveç yardım etmiyoruz yalanına sığındı en son yapılan o’perasyonlarda Kuzey Irakta ö’len p’kklılardan İsveç yapımı s’ilahlar çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.