Vehbi koç – 93 Times

Vehbi koç

Türkiye’nin en zengin isimlerinden biri olan Vehbi Koç’un en güzel 3 anekdotunu burda yayınlıyoruz Meşhur kolonyacı Eyüp Sabri Tuncer, iflasın eşiğinde olduğunu söyleyerek, Vehbi Koç’tan borç ister.
Vehbi Koç, “Altı ay dayanabilir misin?” diye sorar.
“Dayanırım” der Eyüp Sabri Öyleyse dinle der Vehbi Koç :
“Sana borç vermeyeceğim. Ama bedava akıl vereceğim. Bana hediye getirdiğin şu kolonya şişesinin deliği çok küçük. Hemen imal ettiğin ve piyasaya sürmediğin kolonya şişelerinin deliklerini büyüt sürümü artır Satışları hızla artan Eyüp Sabri bir kaç ay içinde iflastan kurtulur.

2. ANEKDOT İSE ŞÖYLE

*Vehbi Koç ve Oğlu Rahmi Koç aynı lokantada yemek yerlermiş.
Rahmi Koç garsonlara bol bahşiş verirken, Vehbi Koç adeta bahşişin suyunu sıkarmış.
Neşeli bir anında, garsonlardan birisi bunun nedenini sormuş.
Evladım demiş ; Rahmi Bey tabiki benden fazla bahşiş verir onun babası Vehbi Koç. Benim babam ise bakkal Mustafa Efendi diyerek kendisinin yokluk gördüğünü oğlu Rahmi’nin ise yokluk z’orluk görmediği için bol keseden harcadığını dile getirmiş

*Vehbi Koç önceki senelerdeki gibi, yazlık evine taşınırken, diğer bir kaç kişisel eşyaları ile beraber kışlık evdeki buzdolabı da taşınmaktadır Bunu duyan yeni atanmış Genel Müdür Cengiz Solakoğlu, buzdolabının taşınmasını engeller ve yazlık eve hemen yeni bir buzdolabı gönderir.
Bunu duyan Vehbi Koç çok kızar ve telefon açarak “Sen kendi işine baksana, benim tarzıma niçin karışıyorsun?” diye çıkışır.

Solakoğlu Efendim, kışlık evinizdeki buzdolabını yazlığa taşıdığınız duyulursa biz bundan sonra yazlıkçılara nasıl buzdolabı satarız deyince Vehbi Koç gülerek telefonu kapatır ve meşhur sözünü söyler İyi eleman seç, iyi para ver. Çünkü k’ötü eleman sana pahalıya mal olur der

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.