Varşova için – 93 Times

Varşova için

Dünya sus pus olmuş Rusları izliyor Ruslar Ukrayna’yı yavaş yavaş sindire sindire i’şgal ediyor Avrupa ise artık kendi derdine düşmüş durumda kışı nasıl geçireceğiz derdindeler Ruslara yapılan yaptırımlar ise geri tepti Rusları Asya ülkeleri ile daha çok yaklaştırdı Rus para birimi olan Ruble ise hiç değer kaybetmedi aksine değer kazandı bu durum Rusları daha çok cesaretlendiriyor ve daha fazla yeri i’şgal etmesinin önünü açıyor

RUSLAR POLONYANIN BAŞKENTİ VARŞOVA’YA KADAR İLERLERİZ DEDİ

Spekülatif yayınlarıyla s’avaşı körükleyen Rus devlet televizyonu ve analistleri Birleşik Devletlerin Ukrayna’yı s’ilahlandırmaya devam etmesi durumunda; s’avaşın Polonya’ya da yayılacağını ifade etti. Rus devlet televizyonu Russia1’de yayınlanan “60 dakika” adlı programda konuşan Rus sunucu Olga Skabeeva (Olga Skabeyeva), ABD’nin Ukrayna’ya gönderdiği s’ilahlar hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Daha önce “Üçüncü Dünya S’avaşı başladı”, “Bin tane B’ayraktar düşürdük” tarzı spekülatif açıklamalar yapan Skabeeva, yaptığı yeni açıklamada; s’avaşın Polonya’ya sıçrayabileceğini söyledi.

VARŞOVA’YA KADAR İLERLERİZ

Rus o’rdusu; özellikle de Batı dünyasının Kiev’e verdiği s’ilah desteğinden rahatsız. Geçtiğimiz hafta; ABD’nin gönderdiği Yüksek Performanslı Topçu R’oket Sistemlerinin Ukrayna’ya ulaşmıştı Bu konuya atıf yapan Olga Skabeeva, “Tanrı korusun Eğer Amerikalılar 300 kilometre menzilli füzeleri gönderirse, durmayız. Varşova’ya kadar ilerleriz” dedi ABD’nin Ukrayna’ya tedarik ettiği HIMARS’lar 50 mil yani 80 km menzile sahip.

POLONYA SESSİZ KALDI

Polonya Dışişleri Bakanlığı, Rus sunucunun ifadeleri sonrası Newsweek’in konuya dair sorularına yanıt vermedi Bu noktada, Polonya’nın NATO üyesi olduğunu hatırlatmak gerekiyor. Bu yüzden böyle bir durumun gerçekleşme ihtimali yok denecek kadar az diyerek korkmadıklarını dile getirdiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.