Üye olacakmı – 93 Times

Üye olacakmı

Ülkemiz yıllardır Nato’da olmasına rağmen Avrupa Birliği ve Amerika Birleşik Devletleri ülkemizi çökertmek için elinden gelen herşeyi yaptı sözde M’üttefiklerden asla bir hayır görmedik bize ne bir teknoloji verdiler nede s’avunmamıza destek oldular üstüne üstlük Nato Ülkeleri Türkiye’ye A’mbargo uyguluyor Ülkemizin güneyinde P’kk Y’pg oluşumlarını destekliyordu Türkiye bu böyle gitmez diyerek harekete geçmeye hazırlanıyor

TÜRKİYE BRICS ÜYELİĞİ İÇİN RESMEN HAREKETE GEÇTİ

Brics Uluslararası Forumu Başkanı Purnima Anand, Türkiye, Suudi Arabistan ve Mısır’ın; Brics’e üye olmaya hazırlandığını söyledi. Anand, bu ülkelerin çok yakın bir  zamanda başvuru yapacağını dile getirdi.

Brezilya, R’usya, Hindistan, Çin ve Güney Afrika’nın (BRICS), ekonomik işbirliği yönünde 2009 yılında kurduğu oluşumda yeni gelişmeler yaşanıyor dünya nüfusunun neredeyse yarısını oluşturan bu oluşum her geçen gün daha da gelişiyor Brics Uluslararası Forumu Başkanı Purnima Anand, Arjantin ve İ’ranın geçtiğimiz haziran ayında yaptıkları üyelik başvurusunu hatırlatırken; Türkiye, Suudi Arabistan ve Mısır’ın da Brics’e katılım için başvuru yapmaya hazırlandığını söyledi.

Ayrıca Suudiler, Türkiye ve Mısır da Brics’e katılım için ilgi gösteriyor. Türkiye, Suudi Arabistan ve Mısır’ın, Brics’e katılımının çok hızlı bir şekilde gerçekleşeceği düşünülüyor Bunun güzel bir adım olduğunu düşünülüyor Elbette genişleme her zaman olumlu algılanır. bu oluşum tüm dünyadaki nüfuzunu açık şekilde artıracaktır” ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE’NİN OLASI BRICS ÜYELİĞİ

Reisi Cumhur Recep Tayyip Erdoğan, 2018’de Güney Afrika’nın Johannesburg şehrinde düzenlenen 10’uncu Brics Zirvesi’ne “özel davetli lider” olarak katılmış ve Türkiye’nin Brics’e üyelik konusunda isteğini dile getirmişti Türkiye Bric gibi alternatif birliklere üye olarak Küresel ölçekte daha güçlü bir ülke olmak için gereken adımları atmış olacaktır Türkiye Avrupa birliğine bağımlı olmadığını göstermek için Brıcse girebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.