Türkiye silebilir – 93 Times

Türkiye silebilir

Türkiye deniz Kuvvetleri konusunda Dünya’da sayılı ülkelerden biri oldu ürettiğimiz Fırkateyinler Uçak gemimiz denizaltılarımız ile Dünya’da parmak ile gösterilen ülkelerden biri olduk Yunan spiker İoannis Theodoratos, “Türkiye istese Rus donanmasını Akdeniz’den silebilir ama bunu yapmıyor” diye konuştu Yunan Bluesky kanalının muhabiri İoannis Theodoratos, Türkiye’nin istese Rus Donanmasını Akdeniz’den tamamen silebileceğini ancak bunu bilerek yapmadığını strateji yaptığını söyledi

TÜRKİYE RUSLARI AKDENİZDEN SİLECEK GÜÇTE

“Türkiye’yi küçümsememek gerekiyor” diyen Theodoratos, “Avrupa ve ABD’de kişisel çıkarları doğrultusunda Türkiye’yi güçlendirmek için her şeyi yapan güçler var” şeklinde konuştu Reisi Cumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın SAMPT hava s’avunma sisteminin ortak üretimi için Fransa ve İtalya’ya teklif yaptığını hatırlatan Theodoratos, şunları kaydetti:

“Türkler SAMPT’nin ortak üretimini kaynak kodlarıyla birlikte almak istiyor. Fransızlar ve İtalyanlar Türkiye’ye bu iyiliği yaparsa bu sadece Yunanistan’ın değil Avrupa’nın büyük bir yenilgisi olur.”

“Almanya Avrupa’yı Rus gazına köle yaptı
Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Rus Lider ve İ’ran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi’nin birlikte yer aldığı fotoğrafı gösteren İoannis Theodoratos, “Çok iyi hazırlanmalıyız. Arkamda gördükleriniz halkla ilişkiler resmi değil. Bu bir istikrarsızlık ekseninin olduğunun teyididir” diye konuştu Yunan spiker, Almanya’nın Avrupa’yı Rus doğal gazına köle yaptığını söyleyerek “Diğer tüm endüstrilerin başına gelen onlarında başına geldi. Artık ucuz doğal gaz alamıyorlar” ifadelerini kullandı.

“Türkler olmasaydı Ruslar Akdeniz’e inemezdi”
Türkiye sayesinde Ruslar Akdeniz’de gemi yüzdürebildiğini ileri süren Yunan spiker şunları söyledi:

“Türkiye olmasaydı, Rus Suriye’de kolayca donanmaya sahip olamazdı. Ruslar o bölgeleri koruyamaz. Bunu sadece Türkiye sayesinde yapabilir. Bu yüzden Türkiye ödüllendiriliyor. Sadece S400’ler ile değil. Türkiye Rus tarafından başka ne şekilde ödüllendiriliyor Akkuyu santralini hızla Ruslar bitiriyor dedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.