Türk üssüne – 93 Times

Türk üssüne

Türkiye bekasını korumak için t’erör bataklığını Irak ve Suriye’de kurutmak için gece gündüz uğraşıyor eskiden Türkiye’nin içinde t’erör s’aldırıları olurdu ama Türkiye artık t’erörü bataklığında kurutmak için Irak’ın içlerine kadar girmeye başladı P’ençe Kilit o’perasyon bölgesinden a’cı haber geldi. T’eröristlerle çıkan ç’atışmada Türkiye’yi yasa boğan haber geldi ve 3 a’skerimiz şehit oldu, 4 a’skerimiz de y’aralandı.

3 ŞEHİT 4 Y’ARALIMIZ VAR
Milli S’avunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Pençe Kilit H’arekatında çıkan ç’atışmada 3 a’sker şehit olurken, 4 a’sker de y’aralandı.

MSB’den konuyla ilgili şu açıklama yapıldı:

Pençe Kilit o’perasyon bölgesinde, 24 Mayıs 2022 tarihinde, t’eröristlerle çıkan ç’atışmada, üç kahraman s’ilah arkadaşımız şehit olmuş, dört kahraman s’ilah arkadaşımız da y’aralanmış ve derhal hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır.”

O’PERASYONLAR İVEDİLİKLE DEVAM EDİYOR

Pençe Kilit o’perasyonunda t’eröristlerin s’aldırısında üç a’skerin şehit olmasının ardından bölgedeki karadan ve havadan o’perasyonların devam ettiği öğrenildi.

BAKAN AKAR VE T’SK KOMUTA KADEMESİ SINIR HATTINA GİTTİ

H’ain s’aldırının ardından Milli S’avunma Bakanı Hulusi Akar’ın, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara K’uvvetleri Orgeneral Musa Avsever ve Hava K’uvvetleri K’omutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile sınır hattına gittiği öğrenildi.

Hatay’a şehit a’teşi düştü
Şehit Piyade Uzman Çavuş Bican Kapılay’ın şehadet haberi, Hatay’ın İskenderun ilçesinde yaşayan ailesine ulaştı Şehit Kapılay’ın evine Türk bayrakları asıldı. İskenderun ve Büyükşehir Belediyesi ekipleri, taziye çadırı kurdu. Şehidin annesi Sevinç ve babası Erkan Kapılay’ın yakınları da taziye evine akın etti. Şehit Kapılay 23 yaşında ve bekardı şehit olan 3 Mehmetçiğimize Allahtan Rahmet niyaz ediyoruz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.