Tarih verildi – 93 Times

Tarih verildi

Yunanlar rahat durmuyor gece gündüz algı oluşturmak için yalan yanlış haberler yapıyorlar Amerika Birleşik Devletlerinin kendilerini desteklerini düşünüyorlar ve onlara güveniyorlar Yunanistan’ın önemli gazetelerinden Ta Nea, Türkiye’nin Abdülhamid Han Sondaj Gemisi için yarını işaret edip 4. bir senaryoyu daha ortaya atarak ortalığı karıştırmaya çalıştı ve Amerika Birleşik Devletlerinin A’skeri kanadı olan Pentagon da alarmda” iddiasında bulundu

ABD KENDİ YANLARINDA OLDUĞUNU İDDİA ETTİLER

Türkiye’nin Abdülhamid Han Sondaj Gemisi 9 Ağustos’ta görevine başladı. Geminin rotasının açıklanmasına rağmen Yunan basını günlerdir olası senaryoları manşetlerine taşıyor.

4. VE EN TEHLİKELİ SENARYO

Daha önce geminin görev yeriyle ilgili 3 farklı senaryo ortaya atan komşu basını 4. ve “en tehlikeli senaryoyu” bugün açıkladı Ta Nea gazetesinden aktardığı habere göre; Atina’da, 15 Ağustos yani yarın sıcak bir durumun yaşanmasından endişelenildiği belirtildi. Gazete, Türkiye’nin t’erör ö’rgütü F’eto ve P’kk üyelerinin kaçış rotası olan Evros ve ona yakın olan adaların açıklarında da çalışma yapabileceğini yazdı.

Yunanistan’da kısa sürede gündemin bir numaralı maddesi haline gelen haberde şu ifadelere yer verildi Abdülhamid Han Gemisi şu ana kadar endişe kaynağı olmayan alanlarda hareket ediyor olsa da, dördüncü senaryo beklemede olduğu için Milli S’avunma Bakanlığı’ndaki yetkililer rahatlayabileceklerini düşünmüyorlar.”

P’ENTAGON DA ALARMDA İDDİASI

Aynı haberde böyle bir senaryoya karşı Birleşik Devletler S’avunma Bakanlığı’nın (Pentagon) da alarmda olduğu iddia edildi Yunan basınının gündeme getirdiği diğer 3 senaryo ise şöyleydi Geminin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin kıta sahanlığı içinde görev yapması. Abdülhamid Han Gemisi’nin adanın güneybatısında görev yapması Geminin Rodos’un güneyinde faaliyet göstermesi gibi seneryolar Yunanistanı tir tir titretmeye başladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.