Soçi kararı – 93 Times

Soçi kararı

Türkiye için en önemli beka meseleleri Irak ve Suriye’deki P’kk yapılanmaları Iraktaki yapıların kökü kazınıyor h’ainler mağaralardan kafalarını bile çıkaramıyorlar Fakat Suriye’de durum farklı Suriyedeki p’kk liderleri s’ihalardan çok korksada rahat şekilde faliyetlerine devam ediyorlar Türkiye bu konuyu beka meselesi yapmış durumda bu sorunu çözmek için Ruslarla da masaya oturur Tahranla da Suudiler ilede Suriyedeki rejim ilede görüşür

TÜRKİYE’NİN FARKLI SENERYOLARI MASAYA KOYDUĞU İDDİA EDİLDİ

Birgün yazarı İbrahim varlı kaleme aldığı yazıda şunları söyledi Soçi’deki zirvenin ayrıntıları yandaşların satır aralarında gizli. Buna göre MİT ve Milli S’avunma Bakanlığı raporu doğrultusunda Ankara’nın Tahran ile birlikte Moskova’ya P’kk Y’pgye karşı ortak o’perasyon teklifinde bulundu. Türkiye, Suriye o’rdusu ve aşiretlerle işbirliğine açık olduğunu Başta Suudi Arabistan ve Katar’ın olduğu Körfez ülkelerinden de destek alınacağını Rus tarafına iletti.

KAPALI KAPILAR ARDINDAKİ PAZARLIKLAR

Buraya kadarki her şey bilinen bilgiler. Madalyonun bir de görünmeyen yüzü var. Resmi açıklamalar, ortak bildiri ve beyanların satır aralarına yansımayan bölümünde ise asıl niyet ve emelleri görüyoruz.

SURİYE’DE DEĞİŞEN KOŞULLAR VE H’AREKAT

Sabah köşe yazarı ve Ankara temsilcisi Okan Müderrisoğlu bugünkü Suriye’de değişen koşullar başlığıyla kaleme aldığı yazısında ilginç bir değerlendirmeye imza attı Müderrisoğlu yazısındaki ilgili bölüm şöyle: “Küresel g’üçlerin hazırladığı jeopolitik planların keskin şekilde karşı karşıya geldiği, ittifakların r’adikal sınamalara tabi tutulduğu bir çağdayız. Adeta yeni bir dünya kuruluyor. Erdoğan’ın, P’utin ile Soçi’de yaptığı görüşme, değişen uluslararası konjonktürde iddialı hamlelerin gelebileceğine işaret ediyor.

Öyle anlaşılıyor ki Suriye’nin kuzeyindeki t’erör yuvalarının sınırlı ve süreli yıldırım o’perasyonlarla kurutulacağı, sonrasında ise Suriye r’ejimi ile i’stihbari düzeyi aşan içerikli görüşme ve saha koordinasyonunun başlayacağı bir kavşağa giriliyor Türkiye bekasını korumak için herşeyi yapacağı Hem Tahran yönetimini hem Suudileri ve körfez ülkelerini yanına alıp gerekirse Eset ile bile ortak bir zeminde buluşacağı dile getiriliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.