Sinyali verdi – 93 Times

Sinyali verdi

Türkiye hakkı olan Misakı Milli sınırlarına genişlemek istiyor batı ve A’merika bunu hiç istemese de Türkiye’yi yaptırımlar ile t’ehtit etse de Ülkemiz beka meselesi olarak gördüğü için artık harekete geçmek için gün saymaya başladı El Aziz Gazetesi İmtiyaz Sahibi olan Zeki Geçkil, Mhp Lideri Devlet Bahçeli’nin misyonunu aktarırken Milli Görüş derin devletinin iktidara talimatlarını ilettiği kişi olduğunu söyledi ve sözlerine şöyle devam etti

BAHÇELİNİN AĞZINDAN ÇIKAN SÖZLERE DİKKAT EDELİM

İşte o sebeple Bahçeli’ni ağzından bir şey çıkıyorsa bunların mutlak surette önemli olduğunu dile getirerek Türkiye’nin yeni hedeflerini açıkladı Hatırlanacağı üzere Ak p’arti iktidarının getirmek istediği Başkanlık Sistemi destek görmeyince rafa kalkmıştı. Ta ki Devlet Bahçeli bir sabah uyandığında Türkiye’ye Başkanlık Sistemi gelmeli, bunun için de destek vermeye hazırız açıklamasında bulununcaya kadar

Zira Başkanlık Sistemi Erbakan’ın s’iyasete girdiği ilk günlerden beri Türkiye’de olmasını istediği sistemdi zaten İşte Bahçeli’nin 2021 yılında söylediği böyle önemli bir söz daha var henüz gerçekleşmemiş 81 Düzce’den hemen sonra 82 Kerkük, 83 Musul demenin hakkının önünde hiçbir güç duramayacaktır’ açıklaması Aslında 2023’e 8 ay kala zamanı da geldi gibi Zaten şartlar da oluşuyor.

Irak Meclisi Türkmen G’rubu Başkanı ve Irak Türkmen C’ephesi Kerkük Milletvekili Erşat Salihi yaptığı yazılı açıklamada P’kknın Kerkük’teki varlığının arttığı uyarısında bulundu.

Açıklamasında, Kerkük’ün kuzeyindeki Şuvan bölgesinde bir araya gelerek kutlamalar düzenleyen t’erör ö’rgütü mensuplarının artık kent için c’iddi t’ehdit oluşturduğunu ifade ederek bu kutlamaların Irak halkı, h’ükümeti ve meclisine meydan okuma niteliği taşıdığını belirtti.

Salihi açıklamasında Irak h’ükümeti ve Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’ne Kerkük ve Irak’taki P’kk t’erör ö’rgütünün varlığına son vermek için c’iddi adımlar atması ve harekete geçmesi çağrısında bulundu ama o çağrı aslında Türkiye’ye yapılmış bir çağrıdır.

Zeki Geçkil, Irak’a artık A’BDnin yerine Türkiye’nin yerleşmeye başladığını belirtmiş ve h’ükümet üzerinde etkisinin arttığını belirtmişti. Yine Kürt bölgesek yönetimi de Türkiye ile g’üçlü i’lişkileri olduğuna dikkat çekmişti.

İşte bu sebeple Irak Meclisi Türkmen Grubu Başkanı ve Irak Türkmen C’ephesi Kerkük Milletvekili Erşat Salihi’nin yaptığı çağrı Türkiye’ye iki yönetim üzerinden bölgeye m’üdahale etme imkânı sunacağı için çok önemli Bahçeli’nin dediği gibi 82 Kerkük neden olmasın dik durursak bedel ödemeyi göze alırsak olur çokta güzel olur Türkiye Kerkük petrolleri ile ekonomisi şaha kalkar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.