Sınırı aştı – 93 Times

Sınırı aştı

Ülkesindeki büyük ekonomik krizi örfbaz edebilmek için gece gündüz Türkiye bize saldıracak adalarımızı elimizden alacak yaygarası koparan Yunan Siyasiler artık ipin ucunu kaçırmaya başladı Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis; s’aldırganlık gösteren tarafın Türkiye olduğunu iddia ederek, “Davranışını değiştirmek Türkiye’nin elinde. Bizi destekleyen Süpergüçlü müttefiklerimiz var. Ülkemizi ve haklarımızı koruyacağız” dedi

MİÇOTAKİS GENE BİRİLERİNE GÜVENİYOR

Diyalog zeminin oluşmasından sonra Yunan tarafının hamleleriyle Türkiye-Yunanistan hattında gerilim yeniden arttı. Miçotakis’in ABD Kongresi’nde Türkiye’yi hedef alması ve F16 tedarikinin engellenmesi için lobi çalışması yürütmesi; Ankara’yı kızdırdı.

Daha sonra iki ülke başkentleri arasında gerilim; karşılıklı açıklamalarla zirveye çıktı Son olarak İngiliz haber ajansı Reuters’a konuşan Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis; Türkiye’yi suçlayıcı üslubunu sürdürdü.

“SINIRI AŞAN, S’ALDIRGANLIK GÖSTEREN TARAF TÜRKİYE”

Sınırı aşan, sardırganlık gösteren ve davranışını değiştirmesi gereken tarafın Türkiye olduğunu söyleyen Miçotakis; kendi ulusal güvenlik çıkarlarını ve egemenlik haklarını savunacaklarını kaydetti:

“Yunanistan saldırgan davranışlara, revizyonist söylemlere, Yunan egemenlik hakları ve Yunan egemenliğinin ihlaline varan eylemlere müsamaha göstermeyecek. Davranışını değiştirmek Türkiye’nin elinde. Sınırları aşan, saldırganlık gösteren taraf asla biz olmadık.”

“BİZİ DESTEKLEYEN MÜTTEFİKLERİMİZ VAR”

“Ülkemizi savunma kapasitesine sahibiz. Ayrıca, bizi destekleyen müttefiklerimiz de (Avrupa Birliği ve Amerika Birleşik Devletlerini kastediyor) var” diyen Yunan Başbakan, anlaşmazlıkların uluslararası hukuk temelinde gözülmesi gerektiğini kaydederek; Türkiye’nin Yunan adalarının silahlandırıldığı açıklamalarına atıf yaptı ve bu söylemleri “kabul edilemez” olarak tanımladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.