Şerif’ten teklif – 93 Times

Şerif’ten teklif

Türkiye’nin en önemli m’üttefiklerinden biri olan 200 Milyona yakın nüfusu ile en büyük 2. islam ülkesi olan Pakistan ile Türkiye’nin arası her geçen gün daha yakınlaşıyor Pakistan’da liderler değişiyor ama Türkiye ile olan dostluğu değişmiyor Milgem Projesi üçüncü gemisini indirme töreninde konuşan Pakistan Başbakanı Şerif, Türkiye ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin uzmanlığı ve teknolojisi ile daha büyük gemilerin üretebileceği zamanlarında geleceğini belirten Şerif, üçlü bir anlaşma teklifinde bulundu.

TÜRKİYE PAKİSTAN ÇİN ORTAKLIĞI KURULSUN AÇIKLAMASI GELDİ

Çin Pakistan Ekonomik Koridoru Projesinin Çin, Pakistan ve Türkiye arasında ‘Üçlü bir anlaşma’ önerisinde bulunan Şerif, iki ulusa da fayda sağlayacağını belirterek ‘Harika potansiyelden’ yararlana bileceklerini söyledi.

Milgem Projesi’nin üçüncü gemisini indirme törenine katılan Pakistan Başbakanı Şahbaz Şerif, Türkiye ile ilgili k’ritik açıklamalarda bulundu. Proje kapsamında Türkiye’ye üçlü bir ittifak anlaşması sunan Şerif, Pakistan, Çin ve Türkiye’nin dahil olduğu ‘Üçlü bir anlaşma’ önerisinde bulundu.

“ERDOĞAN LİDERLİĞİNDE İKİ ÜLKE ARASINDAKİ DOSTLUK EN ÜST SEVİYEYE ÇIKTI”

Törende açıklamalarda bulunan Pakistan Başbakanı Şerif, bu tarz çalışmaların Türkiye ile Pakistan arasındaki dostluğu ve s’iyasi i’lişkileri pekiştirdiğini vurgulayarak “Bu yalnızca büyük bir kardeş ve dost değil, aynı zamanda Pakistan davasının da büyük bir destekçisi olan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın çok etkin dinamik liderliğinde, Pakistan ve Türkiye arasındaki iş birliğinin bir başka harika örneğidir. Karşılıklı olarak kardeşlik ilişkileri, onun liderliğinde eskisinden çok daha yüksek zirvelere ulaştı.” ifadelerini kullandı.

ÜÇLÜ BİR ANLAŞMA OLMASI ÖNERİSİ
Atılan fırsatlardan yararlanmak istediklerini belirten Şerif, Çin Pakistan Ekonomik Koridoru Projesinin Çin, Pakistan ve Türkiye arasında “Üçlü bir anlaşma olması” önerisinde bulundu. Öte yandan Şerif, iki ulusa da fayda sağlamak için bu “harika potansiyelden” yararlanmak istediklerini dile getirdi.

Şerif, “Gerçekten inanıyorum ki, Türkiye ve Pakistan iki ülkede yaşayan bir millettir, kalplerimiz birlikte atıyor ve birbirine uyum sağlıyor dedi Türkiye’nin dost ve kardeş bir ülke olduğunu dile getiren Şahbaz Şerif Ekonomi A’skeri ve birçok diğer konuda Türkiye ile dahada yakınlaşacaklarını dile getirdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.