Seçimi kaybedince – 93 Times

Seçimi kaybedince

Türkiye’deki muhalefet malesef bişeyler üretmenin peşinde değil yetkiyi eline alınca yapılan güzel şeyleri yıkmanın peşinde ve asla umutlarını yitirmiyorlar Başkanlık seçimlerini kaybetseler bile birçok planlarının olduğu ortaya çıktı Henüz kendi adaylarını çıkarmakta bile aciz kalan ve bilek güreşi yapan Millet İttifakı, Cumhurbaşkanı Erdoğan karşısında seçim kazanma ümitlerini azaltmaya başlayınca farklı alternatifler aramaya başladı.

SEÇİM KAYBEDİLİRSE PLANLARI HAZIR DURMAYACAKLAR

6’lı masa 2023 seçimleri için hala kendini hazırlayamazken, bir türlü adaylarını belirleyemeyen ittifakta önce Ekrem İmamoğlu daha sonra ise Mansur Yavaş ismi ön plana çıktı Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylık hırsı rahatsızlık uyandırsa da geçtiğimiz hafta düzenlediği ‘Milletin Sesi’ mitingiyle oklar yine Kılıçdaroğlu’na çevrildi.

EĞER SEÇİM KAYBEDİLİRSE

Adaylık konusunda net bir kararın verilmemiş olması bir yana seçimin kaybedilmesi durumunda yapılacaklar listesi de hazırlandı. S’kandal açıklamaya imza atan isim ise İyi P’arti Genel Sekreteri Uğur Poyraz.

ERDOĞAN’IN YETKİLERİNİ ELİNDEN ALIRIZ

2023 s’eçimlerinin kaybedilmesi durumunda referandum talep edilebileceğini söyleyen iyi P’arti Genel Sekreteri Uğur Poyraz, 301 ve üstünde milletvekili çıkarmaları halinde ülkede çok şeyin değişeceğini savundu.

Poyraz, 400 ve üstünde milletvekiliyle Cumhurbaşkanı, Cumhur İttifakı’ndan olsa bile referandumla yetkililerinin elinden alınabileceğini ve Başkan Erdoğan’ın etkisiz hale getirileceğini açıkladı

Poyraz Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı da, komisyon başkanlıkları da elde edilmiş olacak. Cumhurbaşkanı kararnamelerinin bir hafta içinde kanunlaşması da o zaman sağlanır. 360 milletvekili ve daha fazlasını çıkarırsak, Cumhurbaşkanlığı s’eçimi kazanılamasa bile 45 gün içinde ülke referanduma götürülür ve yetkileri alınmış Cumhurbaşkanı kalır. Referandumla gelmiş bir sistemin, referandum ile gitmesini çok önemsiyorum diyerek Milletvekili seçimlerininde ne kadar önemli olduğunu kaybetseler bile birçok planlarının olduğunu deşifre etti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.