Prova yapıldı – 93 Times

Prova yapıldı

Dünya diken üstünde çıkan gerilim yüzünden altın fiyatları emtia fiyatları yükselişe geçmiş durumda A’skeri yetkililer büyük bir s’avaşın çıkmasından endişeli Birleşik Devletler Temsilciler Meclisi Başkanı Pelosi’nin Tayvan ziyareti sonrası Çin’i adeta a’teş sardı. Birçok Çinli uzman, yeni yapılacak t’atbikat öncesi “Tayvan’ı abluka altına alma ve ‘sorunu barışçıl olmayan yöntemlerle çözme” mesajı verdi Birleşik Devletler Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin dün Tayvan’a yaptığı ziyaret sonrası Çin c’ephesini a’teş sardı.

TAYVAN ÜZERİNDEN F’ÜZE UÇURALIM

4 7 Ağustos’ta yapılacak t’atbikatta eşi benzeri görülmemiş eylemler yapılacak. Çinli uzmanlar, tatbikat öncesi “Tayvan’ı abluka altına alma ve ada üzerinden konvansiyonel f’üze geçirme” mesajı verdi Şinhua haber ajansına göre Çin o’rdusu, 4 7 Ağustos’ta yeni bir t’atbikat başlatacak. Global Times’a konuşan Çinli a’skeri uzman Zhang Şufeng, o’rdunun bu t’atbikatta eşi benzeri görülmemiş bir e’ylem gerçekleştirebileceğini söyledi. Şufeng, “PLA’nın k’onvansiyonel f’üzeleri anakaradan Tayvan’ın batısına doğru fırlatılır ve doğusundaki hedefleri vurursa, bu f’üzelerin adanın üzerinde uçağı anlamına gelir ki bu eşi benzeri görülmemiş bir şeydir” dedi.

BU BİR S’AVAŞ PROVASIDIR

Çinli a’skeri uzman Song Zongping ise bu seferki t’atbikatın “daha kapsamlı ve son derece hedefli” olduğunu ifade ederek, tatbikatın bir s’avaş provası” olarak görülmesi gerektiğinin altını çizdi Çin h’ükümeti yanlısı Global Times’a konuşan uzmanlar, dünkü tatbikatta PLA’nın daha önce benzeri görülmemiş bir hamleyle adanın 12 deniz mili içindeki alana girdiğini aktardı. Uzmanlar, PLA’nın Tayvan adasının etrafını tamamen kuşatarak ablukaya aldığını ve “Çin’in Tayvan üzerindeki mutlak kontrolünü gösterdiğini” ifade etti dünya diken üstünde olanları izliyor dünya’yı etkileme potansiyeli yüksek olaylar oluyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.