Panik yaptılar – 93 Times

Panik yaptılar

Türkiye insansız hava araçları klasmanında Dünya’da en önemli 3 ülke’den biri haline geldi sayısız insansız hava aracımız var ve dünyadaki 30 dan fazla ülke’ye insansız hava aracı satıyoruz S’avunma sanayi ihracatımız her sene artarak yükseliyor Yunanistan, Türkiye’nin geliştirdiği s’ilahlı ve silahsız insansız hava araçlarına karşı kendi s’avunmasını geliştirmeye çalışıyor. Yunan gazetelerine göre h’ükümet, Türk insansız hava araçlarına karşı s’avunma yöntemleri arayışını hızlandırdı ve itiraf niteliğinde bir açıklama geldi

TÜRK S’İHALARININ YERİNİ S’AVAŞ UÇAKLARIYLA BİLE BULAMIYORLAR

Yunan basını, Atina’nın İ’srail yapımı Heron almak için müzakereleri sürdürdüğünü yazdı Kathimerini gazetesinin İngilizce yayınına göre “Bu çerçevede İnsansız hava araçlarının uçuş sırasında yönünü değiştirebilecek ya da görüşünü engelleyen veya bu silahların kumanda merkezlerine m’üdahale edilebilecek” elektronik sistemler gözden geçiriliyor Fransız yapımı böyle bir sistem geçtiğimiz hafta Yunan Hava K’uvvetleri’ne sunulmuştu.

Bu çalışmalara paralel olarak İ’srail tarafından geliştirilen ve “Demir Kubbe” adı verilen hava s’avunma sistemi ile ilgili görüşmeler de sürüyor.

“YUNAN S’AVAŞ UÇAKLARI TÜRK HAVA ARAÇLARINI TESPİTTE ZORLANIYOR”

Ta Nea gazetesi ise, bugüne kadar “Ege’deki Yunan hava sahasının Türk s’avaş uçakları tarafından sürekli ihlal edildiğinden” şikayetçi olan Yunanistan’ın, şimdi bu şikayetlerine “Türk insansız hava araçlarının uçuş ihlallerini” de eklediğini belirtti.

Televizyonlardaki tartışma programlarında askeri uzmanlar, İ’haların keşif uçuşları yaptığını öne sürdü. Uzmanlar, Türk jetlerini “önleme püskürtme amaçlı” havalanan Yunan s’avaş uçaklarının İ’haları tespit etmekte zorlandıklarına dikkat çekti Yunan g’eneral Nikos Manolakos Türk insansız hava araçları Yunan hava k’uvvetlerinin “baş ağrısı” haline geldiği açıklamasını yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.