Ortaya çıktı – 93 Times

Ortaya çıktı

Geçtiğimiz aylarda Türkiye’yi ayağa kaldıran bir olay olmuş Atv’de yayınlanan Müge Anlı programında kaybolan Minik Müslüme’nin 9 gün sonra cansız bedeni bulunmuştu Türkiye bu olayın nasıl yaşandığını merak ediyordu ve aylar sonra Bilir kişi raporu yayınlandı Mersin’de kaybolan 2.5 yaşındaki Müslüme Yağal’ın ölümünde dedesiyle ilgili detaylar bilirkişi raporunda ortaya çıktı. “Her gördüğümde Müslüme’yi yüzünden öperim. Boynundan dna çıkması normal.” diyen dedenin aksini söylüyor.

MÜSLÜME OLAYI AYDINLANMAYA BAŞLADI
Mersin’de geçen sene kaybolduktan 9 gün sonra cansız bedeni bulunan 2.5 yaşındaki Müslüme’nin hayatını kaybetmesiyle ilgili hazırlanan bilirkişi raporuna göre Müslüme c’insel i’stismara uğradıktan sonra ö’ldürüldü.

Müslüme, Gülnar ilçesinde 10 Kasım 2021’de ailesi kırsal alanda çadır kurduğu sırada kayboldu. Arama çalışmalarının 9. gününde Müslüme’nin cansız bedeni olay yerinden yaklaşık 7 kilometre uzaklıkta çalılıkların arasında bulundu.

Yapılan incelemelere göre Müslüme’nin boyun kısmında 70 yaşındaki dede Hasan Yağal’ın dna’sı bulunurken yapılan analize göre Müslüme’nin 14 yaşındaki ablasının babasının Dede Hasan Yağal olduğu ortaya çıktı. Şüpheler c’insel i’stismar ve c’inayet üzerinde yoğunlaştı.

Önceki gün ilk kez hakim karşısına çıkan aile üyeleri suçlamaları reddederken şüpheli Hasan Yağal, boyunda bulunan Dna örneğiyle ilgili “Her gördüğümde Müslüme’yi yüzünden öperim. Boynundan dna çıkması normal. Bundan c’insel bir eylem olduğu çıkmaz” dedi.

Ancak bilirkişi raporuna göre bu basit bir öpme değil. Raporda yer alan ifadeler şöyle: “Şüphelinin s’avunmasında belirttiği gibi basit bir öpme olarak değerlendirilemeyeceği; şüpheli ile maktulenin yoğun bir temas yaşadığına dair gösterge niteliğinde
Delillere göre maktulenin nitelikli c’insel i’stismar e’ylemine maruz kalıp ö’ldürüldüğü kanaatine ulaşıldığı Öte yandan raporda Müslüme’nin cansız bedeninin ailenin yaşadığı bölgeye 7 kilometre uzaklıkta bulunmasının ‘hayatın olağan akışına aykırı’ olduğu ifadeleri yer aldı oraya atıldığının anlaşıldığı söylendi umarız bu cani dede en ağır c’ezayı alır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.