Onlar yapmış – 93 Times

Onlar yapmış

Türkiye’nin dostu ve din kardeşi gibi görünen gerçekte ise Ülkemizin kuyusunu kazmak için elinden gelen herşeyi yapan Güney doğu komşumuz İ’ran rahat durmuyor İ’ran Devrim M’uhafızları İ’stihbarat Kurumu Başkanı Hüseyin Taeb’in kardeşi, aynı zamanda “Ammar K’arargahı” Başkanı olan Mehdi Taeb’in sızdırılan ses kaydında; Irak’taki Türk S’ilahlı K’uvvetleri’ne ait üsleri biz h’edef aldık” dediği iddia edildi.

TÜRK ÜSLERİNE S’ALDIRIYI İ’RANLILAR YAPMIŞ

Geçtiğimiz günlerde A’BD S’avunma Bakanlığı’nın yayımladığı bir i’stihbarat raporunda; t’erör ö’rgütü P’KKnın İ’ran destekli m’ilitanlarla işbirliği yapmaya başladığı belirtilmişti.

İ’RANLI YETKİLİ TÜRK ÜSLERİNİ BİZ V’URDUK

P’entagonun raporundan kısa bir süre sonra İ’ran medyasında çok önemli bir haber yayımlandı İ’ran Devrim M’uhafızları İ’stihbarat Kurumu Başkanı olan Hüseyin Taeb’in kardeşi, aynı zamanda Ammar K’arargahı Başkanı Mehdi Taeb’in sızdırılan ses kaydında; “Irak’taki Türk S’ilahlı K’uvvetleri’ne ait üsleri biz h’edef aldık” dediği iddia edildi Sızdırılan bu bilgi ile alakalı Tahran yönetimi ve İ’ran Devrim M’uhafızları’ndan doğrulama ya da yalanlama gelmedi.

S’AVAŞ DURUMUNDA TÜRK LİMANLARINI F’ÜZELERLE VURABİLİRİZ

Taeb; Türkiye ile ilgili bölümde ayrıca, Ankara’nın A’BD yaptırımlarını aşmak için İ’ranla işbirliği yaptığını, Türkiye’nin petrol ithalatına bağımlı olduğunu ve “bir s’avaş durumunda İ’ranın Türk limanlarını b’alistik f’üzelerle vurabileceğini” iddia etti.

Ses kaydında Taeb ayrıca; İ’ran Meclis Başkanı Muhammed Bakır Galibaf’ın ailesinin bebek alışverişini Türkiye’de yapmasıyla alakalı bilgi ve fotoğrafları; Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi’nin yakın çevresinin medyaya sızdırdığını öne sürüldü Türkiye’den 2 Ultralüks ev aldıklarınıda açıkladılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.