Onlar geldi – 93 Times

Onlar geldi

Türkiye öyle zor bir coğrafyada yaşam mücadelesi veriyorki çevremiz resmen ateş çemberi Güneyimizdeki ülkelere bir türlü istikrar gelmiyor küresel güçler istikrar gelmesini zaten istemiyor Türkiye ise sınırlarını korumak için elinden gelen herşeyi yapıyor Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyine yönelik beklenen o’perasyonuyla ilgili ş’oke eden bir i’stihbarat ortaya çıktı uzmanlar, İ’ran destekli H’aşdi Ş’abinin P’kk ile anlaştığına yönelik bilgi alındığını aktardı.

TÜRKİYE’YE KARŞI BİRLİKLERİNİ GÖNDERDİLER

Türkiye güney koridorunun tamamının t’erörden temizlenmesi için yeni bir o’perasyon hazırlığında. Son olarak Reisi Cumhur Recep Tayyip Erdoğan, dün 13. Büyükelçiler Konferansındaki konuşmasında, “Güney sınırımız boyunca 30 kilometre derinliğinde g’üvenli bir hat kurma kararımız bakidir” diyerek, o’perasyon mesajı verdi.

T’erörle m’ücadelemizi sürdüreceğiz. Güney sınırımız boyunca 30 kilometre derinliğinde güvenli bir hat kurma kararımız bakidir. Suriye’de t’erör ö’rgütünün yuvalandığı son bölgeleri de temizleyerek, bu g’üvenlik kuşağının halkalarını inşallah yakında birleştireceğiz.

İ’RAN DESTEKLİ H’AŞDİ Ş’ABİ P’KKYA DESTEĞE GELDİ

Türkiye, devletler hukuku açısından meşru müdafaa hakkını kullanmaktadır. Nitekim bazı İ’ranlı H’aşdi Ş’abi k’uvvetlerinin Rus çekilen k’uvvetlerinin yerini alarak P’kk ile işbirliği yaptığı da gelen istihbarat bilgileri arasında. Bu bakımdan Türk uçakları, M’it insansız hava araçlarımız 7 24 P’kkyı bölgede takip etmektedir. Operasyon her an olabilir” açıklamasında bulundu.

1 MİLYON GÖÇMEN BÖLGEYE İNTİKAL ETTİRİLECEK”

O’perasyonun insani boyutuna da değinen Prof. Dr. Caşın, “Bir husus daha var insani bir meseledir. O bölgede m’ayın var. Türk o’rdusuna zarar vermek istiyorlar Burası temizlendikten sonra Sayın Reisi Cumhur Erdoğan’ın yaptığı plan gereği evler yapılacak ve yaklaşık 1 milyon göçmenin en kısa sürede geri dönmesi sağlanacak yorumunda bulundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.