Olan oldu – 93 Times

Olan oldu

Ruslar tarihlerinin belkide en zor günlerini geçiriyor Karadeniz filolarının amiral gemisi olan F’üzelerle dolu olan 750 milyon dolar değerindeki gemisi v’urularak battı ve karadenizin serin sularına gömüldü R’usyanın Ukrayna’yı işgalinin 50. gününde s’avaşı körükleyecek yeni bir gelişme yaşandı. Ukrayna’nın sabah saatlerinde Neptün f’üzeleriyle vurduğunu duyurduğu R’usya donanmasına ait Moskova kruvazörü battı.

AMİRAL GEMİLERİ BATIRILDI

Gelişmeyi Rus S’avunma Bakanlığı duyururken, açıklamada taşıdığı m’ühimmatın p’atlamasıyla ve hava koşulları yüzünden kruvazörün battığı bahanesine sığınıldı

R’usyanın Yılan Adası’nı kuşatan amiral gemilerinden biri olan 510 mürettebatlı “Moskova” kruvazörünün, Ukrayna tarafından bu sabah saatlerinde Neptün f’üzeleriyle vurulduğu duyurulmuştu. Rus S’avunma Bakanlığı ise “Moskova kruvazöründe bulunan m’ühimmat, çıkan yangın sonucu infilak etti dedi Gemi c’iddi şekilde hasar gördü. Tüm mürettebat tahliye edildi. Yangının nedeni araştırılıyor” açıklamasında bulunarak s’aldırı iddialarını yalanlamıştı.

KÖTÜ HAVA KOŞULLARI NEDENİYLE BATTI YALANI GELDİ
Rus S’avunma Bakanlığı tarafından yapılan yeni açıklamada Moskova kruvazörünün limana çekilirken kötü hava koşulları nedeniyle battığı belirtildi.

“İKİ HİKAYE ARASINDA SEÇİM YAPMAK ZORUNDA KALDILAR
A’BD Ulusal G’üvenlik Danışması Jake Sullivan ise yaptığı açıklamada, Moskova’nın Rusya’nın amiral gemisi olduğunu hatırlatarak, Rusya’nın geminin ağır hasar gördüğünü kabul etmek zorunda kaldığını ifade etti. Sullivan, “İki hikaye arasında bir seçim yapmak zorunda kaldılar. Birinci hikaye, bunun sadece beceriksizlik olduğu, diğeri ise s’aldırıya uğradıkları yönünde. İkisi de onlar için iyi bir sonuç değil” dedi sonuçta en önemli gemileri karadenizin serin sularına batmış Ruslar çok a’ğır bir kayıp almış hemde prestijleride sarsılmış durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.