O vekil – 93 Times

O vekil

Dünya’da islama ve Müslümanlara s’kandal şekilde s’aldırılar her geçen gün artıyor Dünya’da en çok müslümanın yaşadığı Ülkelerden biri olan Hindistanda da Budistler islama ve Müslümanlara s’aldırmaktan geri durmuyorlar Hindistan’da, İslam dinine ve Hz. Muhammed’e yönelik h’akaret içeren ifadeler kullandığı gerekçesiyle iktidardaki Halk Partisi Sözcüsü Nupur Sharma’nın görevine son verildi. İslam’a ve Peygamberimize hakarete dünyadan tepki yağıyor Müslüman ülkeler ayağa kalktı

İSLAMA VE PEYGAMBERİMİZE HAKARETE TEPKİLER YAĞIYOR

Hindistan’da, İslam dinine ve Hz. Muhammed’e yönelik hakaret içeren ifadeler kullandığı gerekçesiyle Halk Partisi Sözcüsü Nupur Sharma’nın görevine son verildiği ve partiden ihraç ediliği açıklandı Yeni Delhi Medya Başkanı Naveen Jindal Kumar’ın da partiden ihraç edildiği bildirildi.

Sharma’nın yanı sıra Kumar da sosyal medyada “dini değerleri aşağıladığı” gerekçesiyle partiden ihraç edildi Kararın ardından, Bjp Genel Sekreteri Arun Singh, “Partisinin hiçbir dine hakareti tasvip etmediğini ve tüm inançlara saygı duyduğunu” belirten bildiri yayımladı.

PARTİDEN AÇIKLAMA: BU TÜR İNSANLARI DESTEKLEMEYİZ

Bildiride, söz konusu kişilerin isimlerine ve ifadelerine değinilmeden, “BJP, herhangi bir dine ya da mezhebe hakaret eden, küçük düşüren ideolojilere karşıdır. BJP bu tür insanları veya felsefeyi desteklemez.” ifadesine yer verildi.

Dünya Müslüman Alimler Birliği, Hindistan’da Hazreti Muhammed’e hakaret içeren şeylere tepki olarak İslam ülkelerine Hindistan’ı ekonomik olarak boykot etme ve bu ülkenin iktidar partisini cezalandırma çağrısında bulundu.

Dünya Müslüman Alimler Birliği Genel Sekreteri Ali Karadaği sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Mukaddesatı aşağılamak, fitne çıkaran, kan döken aşırılık yanlılarının davranışıdır. Toplumlar başkalarının kutsallıklarına hasar vererek yükselmez.” ifadesini kullandı.

DÜNYADAN TEPKİ YAĞIYOR! KUVEYT VE İ’RAN NOTA VERDİ

Kuveyt Dışişleri Bakanlığı, Hindistan’da iktidardaki Halk Partisi yetkililerinin Hazreti Muhammed’e hakaret içeren ifadeler kullanması nedeniyle Hindistan’ın Kuveyt Büyükelçisi’ni çağırarak, protesto notası verdi İ’randa Hindistana nota vererek uyarıda bulundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.