O kişi kim – 93 Times

O kişi kim

Türkiye Başörtülü kadınlar üzerinden yürütülen algıyı konuşuyor Chp genel Başkanı Kılıçdaroğlunun Helalleşme tiyatrosunda sahneye çıkardığı isim tam bir kripto çıktı başı örtülü ama twitter profilinde i’smini Ermenice yapmış düğünde alkol servis etmiş ve daha neler neler yapmış Kılıçdaroğlu’nun liderliğinde İstanbul’da düzenlenen sözde ‘helalleşme’ etkinliğinde konuşan Fatma Yavuz, daha önce düğünündeki içki servisi, Türklere yönelik s’oykırım iftirası ve Lhbt’lileri s’avunmasıyla gündeme gelmişti.

O İSİMİN GEÇMİŞİ KARANLIK ÇIKTI

CHP İstanbul İl Başkanlığı bugün, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılımıyla ‘helalleşme’ şovuna sahne oldu Burada ‘başörtüsü mağduru’ sıfatıyla kürsüye çıkan Fatma Yavuz, Kılıçdaroğlu’ndan helallik istedi. Yavuz, “Biz de çok hata yaptık. Bu hatalar sıradan hatalar değildi. Sizlerin de hayatları mahvoldu. Lütfen siz de bize hakkınızı helal edin” dedi.

DÜĞÜNDE ALKOL SERVİS ETTİ, TÜRKLERE S’OYKIRIMCI DEDİ

Programda konuşan Yavuz daha önce “Muhafazakarların, seküler dostlarına borcudur” diyerek düğününde içki servis etmesiyle g’ündeme gelmişti. O dönem İBB’nin İnanç Masası’nda g’örevli olan Yavuz’un Türklere yönelik s’oykırım iddialarında da bulunduğu ortaya çıkmıştı.

2018’indeki bir twitinde Yavuz, “Bu nasıl bir halk böyle Bir halkın tarihinde en fazla bir, bilemedin iki s’oykırım olur, bu kadar acımasızca, periyodik nasıl k’atledilir insanlar Anlamıyorum gerçekten” diyerek Türkiye ve Osmanlıyı s’oykırımla itham etmiş

“HAYIZLI KADINLAR KUR’AN’A DOKUNABİLİR” DEDİ

Bir dönem Zeytinburnu’nda Kur’an Kursu hocalığı yapan Yavuz’un, ‘hayızlı kadınların Kur’an’a dokunabileceği yönünde” bir çıkışı olduğu bildirildi Edinilen bilgilere göre Yavuz, hayızlı kadınların Kur’an’a dokunamayacağına yönelik İslam’da açık delil bulamadığını iddia etmiş ve ilk aşamada peçete ile tutarak, sonraları ise hayızlı bir şekilde Kur’an okumuş bunun üzerine Diyanetteki görevine son verilmiş yukarıdaki görselde twitter profilinde Ermenice yazılar yazması da çok düşündürücü gerçekten Türk Ermeni dostluk grubunun üyesiymiş..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.