O isim gitti – 93 Times

O isim gitti

Nankörler kervanına bir kişi daha katıldı Avrupa’dan daha iyi bir maaşı bulunca hiç düşünmeden ülkesini terketti Reisi Cumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın 2013 yılında yaptığı bir konuşmasında başarıları nedeniyle örnek gösterdiği Ahmet Katıksız isimli vatandaş, memurluktan istifa edip Belçika’ya taşındığını açıkladı. Katıksız, “Beni yönetenlerin liyakatsiz bir şekilde atandığı kadroların altında kalmak istemiyorum bu yüzden Belçika’ya gidiyorum dedi

AVRUPA ÜLKELERİ BAŞARILI TÜRKLERİ YÜKSEK MAAŞLA KANDIRIYOR

2013 senesinde Avrupa Birliği Bakanlığı’nın Erasmus Projesi açılış programı kapsamında düzenlenen törene katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, törende bir konuşma gerçekleştirmişti. O dönem başbakan olan Erdoğan, kürsüde Ahmet Katıksız isimli genci örnek göstererek başarılarını anlatmıştı.

KATIKSIZ’IN PROJELERİNDEN BAHSETMİŞTİ
Erdoğan törende, “Keza Bingöl’den Ahmet Katkısız kardeşimiz 1986 doğumlu. 1 Mayıs 2003’te Bingöl’de deprem oluyor, il halk kütüphanesi ciddi zarar görüyor. Ahmet kardeşimiz bu duruma kayıtsız kalmıyor Ulusal Ajans aracılığıyla bir fon buluyor. Proje yapıyor, başvuruyor ve projesi kabul ediyor.

Ahmet kardeşimin bu projesi Bingöl’ün ilk Ulusal Ajans Gençlik Projesi. İlk defa yurt dışına İspanya’ya gidiyor. Talihi o andan itibaren değişiyor. 64 ülke ve 81 ilden bin 500 kişiyi festival kapsamında misafir ediyor. Şu anda GAP idaresinde Proje ve Fon Geliştirme Koordinatörü olarak çalışıyor. ‘İnsan Yaşamına Dokunmak’ ismiyle de bir kitabı bulunuyor.” ifadelerini kullanmıştı.

EUROLAR TATLI GELDİ AHMET BIRAKTI
Aradan geçen 9 yıl sonra Erdoğan’ın örnek gösterdiği Ahmet Katıksız, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla Türkiye’yi terk ettiğini duyurdu. Katıksız, memurluk görevinden ayrılıp Belçika’ya taşındığını duyurdu

Attığı twitinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı da etiketleyen Ahmet Katıksız, “Bugün itibariyle memuriyetten çekildim. Beni yönetenlerin liyakatsiz bir şekilde atandığı kadroların altında kendimi tüketeceğime dünyanın bambaşka bir coğrafyası olan Belçika’dayım. Buyurun koltuklar sizin  Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından örnek verilen Ahmet bıraktı.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.