Nihat Hoca – 93 Times

Nihat Hoca

Türkiye’nin en çok izlenen Tv kanalı olan Atv’de çok uzun yıllardır iftar ve sahur programları sunan Prof Dr Nihat Hatipoğlu en çok izlenen iftar ve sahur programları yapmaya devam ediyor bazen Nihat Hoca’yı çok kızdıracak sorular soruluyor bunlardan biride geçtiğimiz gün soruldu Nihat hoca bu soru’ya resmen a’teş püskürdü Hz. Hamza’yı ö’ldüren Vahşi için “hazreti” ifadesini kullanan ünlü ilahiyatçı Nihat Hatipoğlu, “Onun için nasıl o ifadeyi kullanırsın şeklinde yöneltilen bir soruyla çileden çıktı. Hatipoğlu, “Çok bildiğini zannediyorsun. İki kelime okumuşsun okuduğunu da yanlış okumuşsun. Senin ne haddine Sen kimsin ifadelerini kullandı.

NİHAT HOCA BU SORUYA ÇOK K’IZDI

Her sene Ramazan ayının başlamasıyla birlikte ekranlara geri gelen ve çok izlenen programlar yapan Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, her gün konuklarıyla birlikte dini konulara yönelip seyircilerin merak ettiği soruları yanılıyor.

HAZRETİ DEMEMELİSİNİZ
Son olarak programa, Nihat Hatipoğlu’nun hitabını eleştiren bir izleyicinin sorusu damga vurdu. Hazreti Vahşi’ye Hazreti denmesini yanlış bulan izleyici, “Hz. Hamza’yı ö’ldüren Vahşi’ye Hazreti dememelisiniz. Onun için nasıl o ifadeyi kullanırsın eleştirisinde bulundu.

NİHAT HOCA KIZDI SENİN NE HADDİNE
Prof. Dr. Hatipoğlu bu eleştiri karşısında çileden çıkarak, “Sen kimsin ya? Edep. Her kitapta bu böyle geçer. Çok bildiğini zannediyorsun. İki kelime okumuşsun okuduğunu da yanlış okumuşsun. Senin ne haddine? Sen kimsin? Önce peygamberin sahabesine nasıl böyle dersin?” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.