Neden düşmüyor – 93 Times

Neden düşmüyor

Türkiye artık yavaş yavaş 2023 yılı s’eçim atmosferine girmeye başladı son yıllar çok z’orlu geçti önce K’orona v’irüsün çıkması 2 yıl boyunca dünya ekonomisini altüst etmesi daha sonra 2 ay önce Rusların s’kandal şekilde Ukrayna’ya s’aldırması tüm dünyayı olduğu gibi Türkiye’dede ekonomiyi çok k’ötü etkilemişti Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu bunca ekonomik sorun varken Ak P’artinin o’ylarının düşmemesiyle ilgili 3 sebep sıraladı.

OYLARIN DÜŞMEMESİNİN ÖNEMLİ 3 SEBEBİ VARMIŞ

S’eçim anketlerinde Ak P’arti oylarında büyük bir düşüş yaşanmadığı görülüyor. Peki bu durumun nedeni ne Merak edilen soruyu Haber Türk yazarı Kemal Öztürk Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nu sordu?

P’artinin genel merkezinde Karamollaoğlu ile görüşen Öztürk, “Peki iktidarları değiştirecek etkisi olan büyük ekonomik sorunların olduğu şu günlerde neden muhalefetin oyları artmıyor sorusuna Karamollaoğlu’nun cevabını bugünkü yazısında aktardı Tabi bunun birçok sebebi olabilir. Ak P’artiden insanların kopmamasının üç sebebi var.

1. Tuzu kuru olanlar
Yani bankada parası çok olanlar. Yaklaşık olarak aileleriyle birlikte 5 milyon insan bu ekibin içinde. Bunların keyfi yerinde çok iyi kazanıyorlar düzenlerinin bozulmasını istemezler

2. Sosyal yardım alanlar
Sosyal yardım alan 4.5, 5 milyon aile olduğu söyleniyor. Bu, 10 ila 15 milyon arası fert eder.

3. Cami cemaati olanlar
En çok endişeli olan bu kesim. Ben ‘cami cemaati’ olarak tanımlıyorum bunları. Sayıları 3 mü, 5 milyon mu bilemiyorum. Bu kesimin başörtüsü, Kuran kursu, İmam Hatiplerle ilgili hala kafalarında endişe var. ‘Acaba Ak P’arti giderse bizim bugünkü kazanımlarımız elden gider mi endişesi var birde Türkiye Irak gibi Suriye gibi Ukrayna gibi olur mu parçalanır mı iç s’avaş çıkarırlarmı endişesi taşıyanlar var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.