Müthiş ayar – 93 Times

Müthiş ayar

Reisi Cumhur Recep Tayyip Erdoğan birkaç saat önce İ’srail Cumhurbaşkanı ile önemli bir g’örüşme gerçekleştirdi bu g’örüşme sayesinde Müslümanları sevindiren kararlar peş peşe açıklandı Türkiye ne kadar g’üçlendiğini artık diplomasi yolunu kullanarak i’sraile bile söz dinletebildiği bir kez daha ortaya çıktı İ’srail medyasında yer alan habere göre İ’srail yönetimi, Mescidi Aksa’nın avlularını cuma gününden Ramazan ayı sonuna kadar Y’ahudilerin girişine kapatma kararı aldı.

BAŞKAN ERDOĞAN’DAN DİPLOMASİ Z’AFERİ

İ’srail basınında yer alan haberlerde, Mescidi Aksa’nın Ramazan ayı sonuna kadar Y’ahudi ziyaretçilerin girişine kapatılacağı ifade edilerek, söz konusu yasağın cuma gününde kadar yürürlüğe gireceği belirtildi.

İ’şgal altındaki Kudüs’te İ’srail g’üçlerinin Mescidi Aksa’ya düzenlediği s’aldırılar sonrası Mescidi Aksa’nın Y’ahudi ziyaretçilerin girişine kapatıldığı öne sürüldü. İ’srail basınında yer alan haberlerde, Mescidi Aksa’nın Ramazan ayı sonuna kadar Y’ahudi ziyaretçilerin girişine kapatılacağı ifade edilerek, söz konusu yasağın cuma gününde kadar yürürlüğe gireceği belirtildi.

Haberlerde, Yahudilerin Mescidi Aksa’ya yaklaşık 2 hafta sonra Ramazan Bayramı’nın ardından girişlerine yeniden izin verileceğini aktarıldı.

Uzmanlar, söz konusu kısıtlamanın son günlerde yükselen g’erilimi düşürmek amacıyla alındığını öne sürerken, aşırı s’ağcıların bu durumu ö’fkeyle karşılayacağını aktardı. Bazı sağcılar ise yasağı, İ’srail h’ükümetinin düşmana boyun eğmesi olarak yorumlarken, bazıları ise bu hareketin h’ükümetin zayıflığını gösterdiğini ifade etti.

ERDOĞAN VE HERZOG TELEFONDA GÖRÜŞTÜ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İ’srail Cumhurbaşkanı Yitzhak Herzog ile yaptığı telefon görüşmesinde, İ’srailli bazı r’adikal grupların ve g’üvenlik g’üçlerinin Filistinlilere yönelik s’aldırılarının İslam aleminde haklı tepkilere neden olduğunu belirtmişti bu akşam saatlerinde Erdoğan Herzog g’örüşmesi sonrası Ramazanın son 10 günü ve Bayram’da y’ahudilerin Mescidi Aksa’ya girmesinin y’asaklanması Reisi Cumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın ne kadar büyük bir lider olduğunu bir kez daha gösterdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.