Muratın hikayesi – 93 Times

Muratın hikayesi

Ünlü şarkıcı Murat Göğebakanın İbretlik yaşam hikayesi ve Hayatını kaybetmeye gittiği süreç herkesi duygulandıran bu hikayeyi anlatacağız Sene 2009, aşık olarak evlenmiştir çok mutlu bir evliliği vardır. Şöhretinin zirvesindedir. Gribe yakalanmış ve hiç geçmemektedir. Konserleri ve çok yoğun bir program vardır. Karısının ısrarı ile kavrama ilacı almak için doktora gider. Vücudundaki morlukları gören doktor lösemiden şüphelenir. Hastaneye yatırmak isteyince

KONSERLERE YENİDEN ÇIKMAK İSTEDİ SÖZÜ VARDI

Benim söz verdiğim konserlerim var ilacımı verin gideyim der. Doktor hiç bir yere gidemezsin, bütün programını iptal et diyerek hastaneye yatırır. Lösemi olduğu anlaşılır. Aylarca hastaneden çıkamaz. Hastalık yeni başlarken teşhis edilmiştir. Morali çok yüksektir. Allah inancı ve eşinin sevgisi en büyük dayanağıdır. Hastane kapısına :

Benim büyük bir Rabbim, küçük bir derdim var yazan bir kağıt astırır. Her gün bu kağıda bakar. Aylarca kaldığı hastaneden kanseri yenerek çıkar. Hastalığı sebebi ile çalışamaması, yaptığı masraflar yüzünden bir hayli borçlanmıştır. Müziğe geri döner ve borçlarını ödemeye başlar.

Fakat acı bir sürpriz onu bekliyordur. Çok sevdiği eşinin kendini aldattığını öğrenir. Karısından boşanır. Bu i-haneti bir türlü kabullenemez ve içine kapanır. Hastalığı tekrar nükseder. Bu sefer tedavi işe yaramaz. Dönem dönem 2014 yılına kadar tedavisi devam eder . Beş yıl süren mücadelenin ardından 46 yaşında k’ansere yenik düşerek hayatını kaybeder. Ö’lmeden önce bir rüya görerek ö’leceğini anlar. Göğebakan rüyayı gördükten sonra hemşehrisi ünlü rüya yorumcusu Mehmet Emin Kırgil’in yanına giderek Hz Şehit Kafer türbesini ziyaret eder ve rüyasını anlatır.

BEMBEYAZ KANATLARI OLAN BİR KUŞ…
Göğebakan ziyaret sırasında Kırgil’e bir beyaz kuşun kendisini aldığını söyleyerek, “Beyaz bembayaz kanatları olan bir kuş aldı götürdü beni. Pencereden aldı beni, ben de ayaklarından tuttum, kanat çırparak götürdü beni. Binaların arasından geçtik. Sağlı sollu şekiller yazılar vardı eski yazıydı.

Götürdü yere bıraktı beni. Orada sen şunu yap şen bunu yap diye talimat verdi” diyerek “Kuş gelip beni götürdüğünde galiba gidiyoruz” dedi. Kırgil ise rüyanın Göğebakan’ın tekrar yükselişe geçeceğini, ömrünün uzayacağını söyledi. Ancak Göğebakan buna inanmayarak, “Emin, türbedeyiz, rüyayı düzgün yorumla” dedi.

Bunun üzerine Kırgil, “Beyaz kuş dertlerinden sıkıntılarından kurtulacağının işareti” diye yorum yaptı. Ancak Göğebakan buna da inanmayarak, “Emin işte geldik işte gidiyoruz” diye yanıt verdi. ANCAK O Ö.LECEĞİNİ BİLİYORDU Göğebakan, daha sonra küresinin 15 olduğunu daha önce ayda bir kan alırken, bunun 4 güne düştüğünü belirterek, “Aldığımız kanı 4 günde tükettik.

Şimdi özel bir hastaneye gidip yine k-an alacağım” dedi. Kırgil ise bütün bu konuşmaları cep telefonu kamerası ile çekti. Kırgil, Göğebakan’ın ö.leceğini önceden bildiğini bunu rüyasında da gördüğünü belirterek, “Ben rüyasını kendisinin moralini bozmamak için farklı yorumladım. Ancak o ö.leceğini biliyordu. ‘İşte geldim işte gidiyorum’ dedi. Öyle de yaptı dedi..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.