Miço’dan çıkış – 93 Times

Miço’dan çıkış

Geçtiğimiz gün Reisi Cumhur Recep Tayyip Erdoğan Türkiye’yi Abd’ye şikayet eden Kıbrıstan Türkleri atacağız diyen Yunan Başbakanı Miçotakisi artık sildim bir daha görüşmem demişti bunun üzerine Yunan Başbakan Başkan Erdoğan’a cevap verdi Dünya Ekonomik Forumu’na katılan Miçotakis’in gündeminde Türkiye vardı. Yunan Başbakan ‘Türkiye tavrını değiştirene kadar m’ücadelesini sürdüreceği’ şeklinde ifadeler kullandı Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Türkiye’yi hedef almaya devam ediyor.

TÜRKİYE’Yİ H’EDEF ALMAYA DEVAM ETME KARARI ALDI

Miçotakis, A’BD Kongresi’nde yaptığı konuşmada, Türkiye’yi şikayet etmiş, F16 satışlarının yapılmamasını istemişti Son olarak Davos’ta düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu’na katılan Miçotakis, burada da g’erilimi tırmandıran tavrını sürdürdü.

Yine Türkiye’yi h’edef aldı
Miçotakis, “Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan’ın egemenliğini ve egemenlik haklarımızı s’avunmayacağımı ya da Türkiye’nin revizyonist bir g’üç gibi davrandığını uluslararası kitleye duyurmayacağımı düşünüyorsa, yanılıyor demektir.” ifadesini kullandı.

Diyalog çağrılarını reddeden tarafın kendileri olmadığını öne süren ve gerilimin kaynağının Ankara olduğu izlenimini oluşturmaya çalışan Miçotakis, “Türkiye ile komşuyuz, her zaman konuşmamız gerekiyor.” dedi.

“İletişim kanallarını sürekli açık tutacağız”
Kathimerini’nin aktardığına göre; Miçotakis, “İletişim kanallarını sürekli açık tutacağız dedi Konuşmasının devamında Miçotakis, “Komşularımızla iletişimi kesen taraf asla biz olmayacağız.” ifadesine yer verdi.

Erdoğan: Benim için Miçotakis diye birisi yok
Reisi Cumhur Recep Tayyip Erdoğan, A’BD Kongresi’nde konuşan Miçotakis’in Türkiye aleyhindeki ifadelerine tepki göstermiş, “Artık benim için Miçotakis diye birisi yok. Kendisiyle bir görüşme yapmayı asla kabul etmiyorum diyerek resmen rest çekmişti Ege’de sular ısınıyor bakalım bir sonraki adımda neler olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.