Köstebek Avı – 93 Times

Köstebek Avı

Ruslar Ukrayna’yı 2 3 günde alacağına o kadar çok inanmıştıki bir yıldırım o’perasyonu ile tüm amaçlarına ulaşacaklarını düşünmüşlerdi fakat hiçbişey istedikleri gibi gitmedi resmen Ukrayna’da bataklığa saplandılar Rusların Ukrayna i’şgalinin 23’üncü günde ç’atışmalar devam ederken, Moskova’da hummalı bir günah keçisi avı başladığı öne sürüldü. Bağımsız kuruluşların iddialarına göre; çok sayıda a’skeri ve i’stihbarat g’örevlisi g’özaltına alındı.

RUSLAR NEYE UĞRADIĞINI ŞAŞIRDI KÖSTEBEK AVI BAŞLADI
Kremlin’in, haftalardır Ukrayna’yı i’şgal etmeyi b’aşaramayan ve Kiev’i ele g’eçiremeyen Rus a’skerleri arasında günah keçisi aramaya ve i’stikbarat sızdıranları yakalamak için önemli bir çalışma başladığı ortaya çıktı.

Bellingcat isimli araştırmacı gazetecilik platformuna konuşan kaynaklar, Rusya Ulusal M’uhafızlarının Başkan Yardımcısı olan G’eneral Roman Gavrilov’un, dün i’stihbarat birimleri tarafından g’özaltına alındığını duyurdu. İddiayı ortaya atan kaynaklar, Gavrilov’un Kremlin’in a’skeri o’perasyonuyla ilgili bilgi sızdırma s’uçlamalarıyla g’özaltına alındığını aktardı.

Öte yandan Gavrilov’un g’özaltına alınmasıyla ilgili benzer bir iddia başka bir kaynaktan geldi. Ülkeden kaçan Rus m’uhalif Vladimir Osechkin, çok sayıda Rus a’skerinin yaşamını kaybetmesi sonrasında 46 yaşındaki Gavrilov’un g’özaltına alındığını sosyal medyadan duyurdu batıya bilgi sızdıran bir köstebek olduğu iddia edildi

P’UTIN SONUNDA HATA YAPTIĞINI ANLADI

The Times’a konuşan araştırma gazetecilik platformu Agentura’nın kurucusu Andrei Soldatov ise Bu g’özaltılar, P’utinİn g’üvenlik g’üçlerine olan öfkesini gösteriyor. P’utin kendisinin yanlış yönlendirildiğini sonunda anladı” dedi.

TAM 8 ÜST DÜZEY G’ENERALİ G’ÖREVDEN ALMIŞTI

P’utinin, Ukrayna i’şgalinin b’aşarısız i’stihbarat ve zayıf s’trateji nedeniyle hüsrana uğradığını düşünerek, 8 g’enerali g’örevden aldığı daha önce de yazılmıştı. Ruslar her geçen gün daha fazla z’arara uğradığını sonunda anlamış oldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.