Kızdıracak – 93 Times

Kızdıracak

Ülkücü görünümlü solcu zihniyette bir p’arti olan İyi P’artide sular durulmuyor Reisi Cumhur Erdoğanı devirmek için herşeyi yapıyorlar hem Milliyetçiyiz deyip hemde H’dp ile ittifak yaparak aynı çıkarlara hizmet ediyorlar İp’te k’riz gün geçtikçe daha fazla büyüyor P’arti Genel Başkanı Meral Akşener, günler sonra p’artideki g’örevden almalarla ilgili konuştu çok ilginç bir açıklamaya imza attı

AKŞENER G’ÖREVDEN ALMALARLA İLGİLİ KONUŞTU

Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu da, Yavuz Ağıralioğlu’nu k’ızdıracak sözler sarf etti Başkanlık Divanı’nda Yavuz Ağıralioğlu’na yeni g’örev verilmemesi, Koray Aydın’ın da T’eşkilat Başkanlığı’ndan el çektirilerek p’asif bir g’örev olan S’iyasi İşler Başkanlığı’na kaydırılmasının yankıları sürüyor. Tasfiyeler p’artide k’rize neden olurken günler sonra konuya i’lişkin peş peşe açıklamalar geldi.

AKŞENER’DEN YAVUZ AĞIRALİOĞLU AÇIKLAMASI

Candaş Tolga Işık ile Az Önce Konuştum programına bu hafta İYİ P’arti Genel Başkanı Meral Akşener konuk oldu günlerdir yaşanan kriz ile ilgili önemli açıklamalar yaptı Yavuz Ağıralioğlu hakkında açıklamalarda bulunan Akşener P’artimdeki meseleleri basın üzerinden konuşmadım hiç. Bir tanzim yaptık biz. O tanzimde şu: Yeni bir bakış açısı getirmeye çalıştık. Ben bir buçuk yıldır genç çalışıyorum. Diğer taraftan Yavuz Bey’in yerine gelen arkadaşımız milletvekili değil. Bu g’örev için milletvekili olan arkadaşlarımızın vakti yok. Yerine gelen Rıdvan Uz arkadaşımız, gidecek ayda bir ailesini görmek için gelecek. Bizim sistemimizin içerisinde genel başkanların atamaları ile yapılıyor, başkanlık divanı. Buradaki tasarruf genel başkan üzerinden gidiyor.

Arkadaşımız kamuoyu ile paylaşmayı tercih etmiştir. Biz merkezi temsil eden bir p’artiyiz. Bizlerle ilgili hep başkalarının tarifleri var. Ülkücüler tasfiye oluyor başkalarının tarifi var. Bizim tarifimiz makul bir s’iyaset, makul bir dil. Kişilerin aileleri ile uğraşmayan bir dilin sahibiyiz.” dedi.

AĞIRALİOĞLU’NA PERFORMANS GÖNDERMESİ

Bu tartışmanın yaşanmasının İyi P’artinin demokrasi anlayışından kaynaklanan bir durum olduğunu kaydeden Dervişoğlu, şöyle konuştu Çünkü biz bu değişiklikleri sadece kongreden kongreye yapmıyoruz, performans ölçümü de nazara alınıyor bazı alanlarda. Ama iki yerde kamuoyu kenetleniyor, oysa bu başkanlık divanında birçok değişiklik yapıldı. İki kişiyi esas alarak bu tartışmaları yapmaya çalışıyorlar. Koray Bey bu partinin kurucusu, hizmetleriyle herkes tarafından kabullenilmiş bir şahsiyettir dedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.