Kim 1. oldu – 93 Times

Kim 1. oldu

Rusların s’kandal şekilde Ukrayna’ya düzenlediği i’şgal girişimi tüm dünyanın dilinde Avrupa’da bu konu hakkında birçok anket düzenleniyor Türkiye’dede bir anket düzenlendi sorulan soru şu idi Ukrayna’ya düzenlenen gibi bir s’aldırı Türkiye’ye yapılsa Türkiye’yi en iyi kim yönetir bu soruyu halkımız cevapladı Araştırma şirketi Areda Survey, vatandaşlara “Türkiye’nin Ukrayna gibi bir s’aldırıya maruz kalması durumunda sizce Türkiye’yi en iyi yönetebilecek lider kimdir?” sorusunu yöneltti.

AÇIK ARA RECEP TAYYİP ERDOĞAN CEVABI ÇIKTI

Katılımcıların yüzde 46,9’u bu soruya Reisi Cumhur Recep Tayyip Erdoğan yanıtını verirken; ikinci sırada yüzde 13,8 ile tüm p’arti liderlerini geçen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın olması dikkat çekti R’usyanın Ukrayna’yı i’şgal etmesi, tüm dünyada büyük yankı uyandırdı. Ukrayna lideri Zelenski’nin ilk günden itibaren başkent Kiev’de mücadeleye önderlik etmesi ise takdirle karşılandı.

Bu konuya dikkat çekmek isteyen Araştırma şirketi Areda Survey; vatandaşlara bir gün Ukrayna gibi s’aldırıya uğraması durumunda Türkiye’yi en iyi yönetebilecek liderin kim olduğu sordu.

ZİRVEDE ERDOĞAN, İKİNCİ SIRADA YAVAŞ VAR
Yapılan araştırmada Reisi Cumhur Recep Tayyip Erdoğan açık ara birinci oldu o’yların yüzde 46,9’unu alırken, Erdoğan’ı yüzde 13,8 oy oranıyla Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş takip etti. Yavaş’tan sonra sırasıyla t’utuklu bulunan eski h’dp Eş Genel Başkanı Selahattin D’emirtaş, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Chp lideri Kemal Kılıçdaroğlu izledi Akşener ise yalnızca %3 aldı halk s’avaş zamanı ülkenin başında bir kadının olmasını istemediği anlaşıldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.