Kılıçdaroğlu kim – 93 Times

Kılıçdaroğlu kim

Cumhuriyet halk partisinin genel başkanı olan tek başarısı koltuğunu mualiflerden korumak olan Kemal Kılıçdaroğlunun kim olduğunu Akit yazarlarından Hacı Yakışıklı ortaya çıkardı Kemal Kılıçdaroğlu, nâmı diğer Kemal Karabulut Bu konuyu 9 sene önce yazmıştım, 2013’ün Ekim ayında Kemal Bey aslında “Karabulut” olarak geldiği dünyada soy ismini sonradan değiştirip “Kılıçdaroğlu” yapıyor. Gerekçe olarak köyde “Karabulut” soyadının yaygın olması gösteriliyor. Kemal Bey bu mevzu ile ilgili hiç konuşmadı.

GERÇEK SOYADI KARABULUTMUŞ

Biraz “siyasi magazin” gibi olacak ama haydi konu açılmışken azıcık laflayalım! Tansu Çiller’in tam isminin “Tansu Penbe Çiller” olduğunu tekrar hatırlatayım Demirelin tam isminin Sami Süleyman Gündoğdu Demirel, Mustafa Bülent Ecevit, Mustafa İsmet İnönü” isimlerini duyunca şaşırmayın; kendileri kullanmamış ama “tam isimleri” böyle! Ama onlar isimlerini değiştirmemiş, olduğu gibi duruyor

9 sene evvel Kemal Bey için; “İşine geleni düelloya davet eder, kendi kaçar” yazmışım. Hiçbir şey değişmemiş Kılıçdaroğlu güçlü bir lider olsaydı CHP’ye genel başkan yapmazlardı” demişim. Neyse konuyu dağıtmayalım ve yazının başlığına dönelim; evet, Kemal Kılıçdaroğlu “gerçekte” kim

Adında “cumhuriyet” ve “halk” ifadeleri geçen bir partinin “seçilmiş ve bileğinin gücüyle gelmiş” bir genel başkanı mı?

Türkiye’nin an itibariyle “Başkomutanı” kim? Recep Tayyip Erdoğan! Peki; bir ülkenin Başkomutanı ve Cumhurbaşkanı’na kimler “kaçacaksın” der? Bir ülkenin Başkomutan’ı şayet kaçıyor ise o ülke “birilerine yani düşmanlarına yenilmiş ülke” olmaz mı? Bizim ülkemizi “kim veya kimler” yenecek de Türkiye’nin Başkomutan’ı bu “mağlubiyet” sonrası kaçacak?

ŞİMDİ SORUYORUM KEMAL BEYE

Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Cumhurbaşkanı ve Başkomutanı Recep Tayyip Erdoğan’a “kaçacak” derken bunu CHP’nin seçmenleri adına mı söylediniz yoksa Türkiye’yi içindeki 85 milyon halkıyla “devirmeye” çalışanlar adına mı?

ŞİMDİ BİR KEZ DAHA SORUYORUM

Başkan Erdoğan sizin “kaçacak” iftiranıza cevap verdi. Peki siz, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “Bir Avrupa Büyükelçisi’ne aracı bir şahsı gönderip 6’lı masanın metnini kontrol ettirdi” iddiasına neden tek cümleyle bile cevap vermediniz? Bir şeyler ortaya dökülür diye mi endişe ettiniz, ediyorsunuz?

ŞİMDİ SORUYORUM: İsveç ve Finlandiya’ya karşı NATO’da Türkiye’nin “milli devlet tavrı” ortadayken ve tüm dünya bu olay hakkında yorum yaparken siz ülkemizin ikinci büyük partisinin genel başkanı olarak bu ülkelere bir kez bile dönüp, “Türkiye’ye, halkımıza, askerimize, polisimize, memurumuza, işçimize saldıran terör örgütü üyelerini iade edin” diyemediniz! Yoksa birilerini incitmekten mi korktunuz?

Sayın Kılıçdaroğlu hakikaten merak ediyorum ve çok samimi olarak soruyorum: Siz “gerçekten” kimsiniz? Alevi olduğunuzu artık saklamıyorsunuz Siz “kimleri” temsil ediyorsunuz

HELALLEŞME DEDİ HARAMLAŞMAYA GİDİYOR

Kemal Bey; “Helalleşme” diye çıktığınız yolda galiba gaza biraz fazla yüklendiniz, aman dikkat edin limitleri zorlamayın, motoru yakarsınız! Yaşadığınız kavram kargaşasını çok iyi anlıyorum, hepsi bu 6’lı masa yüzünden ve tabii bir de “masanın altındakiler” var.

Sahi bir video yayınlayıp; “Bakın yolsuzluk belgesini görüyor musunuz? Belgenin altında Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzası var” demiştiniz. O belgeyi hâlâ göremedik! Nerede o belge? Kemal Bey belge nerede? Alo Kemal Bey, Alo, Alo… Kapattı!

Belge demişken! Siz geçenlerde SADAT firmasının önüne gidip iddialarda bulunmuştunuz. İspatlar nerede Kemal Bey? Kemal Bey ispatlar nerede? Alo..!

“RECEP TAYYİP ERDOĞAN KAÇMAZ AMA KAÇACAK DİYENLER KAÇAR

Milleti ezmeye çalışan tüm darbeciler, statükocular, yasakçılar, İslam ve mukaddesat düşmanları, gazeteci görünümlü satılık maşalar, şerefli üniformaları giymiş kanı ekşiler, t’erör ö’rgütü üyeleri ve e’lebaşları 20 yılda çil yavrusu gibi dağıldılar Türkiye’de sığınacak liman bulamayınca kaçtılar! Başkan Erdoğan hiç kaçmadı Kaçacak olan kişi” gidip de Pınarhisar Cezaevi’ne girer miydi

D’arbeyle yenemediler, sandıkta yenemediler, muhtıralarla deviremediler, “diktatör” algısıyla ezemediler, ihanet eden eski sözde dostlarla yıpratamadılar, herkesi devirdiler ama onu deviremediler! Baktılar olmuyor, son çare olarak “Kaçacak” iftirası attılar; çünkü “kaçsın” istiyorlar Recep Tayyip Erdoğan “kaçmaz” ama milletten aldığı güçle alçakları öyle bir kaçırır ki inlerinden kafalarını bile çıkaramazlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.