kesin karar – 93 Times

kesin karar

Reisi Cumhur Recep Tayyip Erdoğan çok önemli açıklamalar yaptı son 1 haftadır Avrupa’nın bir numaralı gündem maddesi hiç şüphesiz İsveç ve Finlandiya’nın Nato’ya üye olma konusu yıllardır t’erörü destekleyen Türkiye’ye s’ilah ambargosu uygulayan bu ülkeler Rus korkusundan ne yapacağını şaşırmış durumdalar Reisi Cumhur Erdoğan son kararını açıkladı Finlandiya ve İsveç’in NATO üyeliğine kapıyı tamamen kapattı. Bu iki ülkenin teröre verdiği desteğe vurgu yapan Cumhurbaşkanı, Nato’da bir ülke hayır derse üye alımı olamayacağını da söyledi.

TÜRKİYE KESİN KARARINI VERDİ HAYIR DİYECEĞİZ

Reisi Cumhur Erdoğan, Finlandiya ve İsveç’in Nato’ya üyeliğine Türkiye’nin ‘hayır’ diyeceğini açıkladı Erdoğan, Yunanistan’ın Kıbrıs’ta iki devletli çözüme karşı yaptığı açıklamaya tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı ayrıca, İsveç’in “tam bir t’erör yuvası” olduğunu vurguladı Türkiye’nin veto hakkına ilişkin, “Bir ülke hayır diyorsa Nato’ya alamazlar” ifadelerini kullandı.

KENDİLERİNE DE SÖYLEDİK T’ERÖRÜ DESTEĞİNİZİ KABUL EDEMEYİZ

İsveç ve Finlandiya, bizdeki t’erör odaklarını kendi ülkelerinde barındırıyor. p’KKya, Y’PGye ev sahipliği yapacaklar, paçavralarını her yere asacaklar Bunlar ülkemdeki t’erör kaynaklarını teşvik edip, bunlara ciddi manada parasal destekler de verip s’ilah desteği veren ülkelerin kendilerine de söyledik. Nato bir g’üvenlik t’eşkilatıdır. Böyle bir teşkilatın içinde t’eröre destek verenlerin olmasını kabul edemeyiz. Geçmişte girenler girdi. Almanya’sı var, Yunanistan’ı var Yunanistan ve Fransa zaten girip çıkmıştı. Maalesef o zamanki Türkiye yönetimi bunun önünü açtı, bu ülkeler tekrar Nato’ya döndüler. Geri döndüler de ne oldu A’merika Dedeağaç’ta üs kurdu.

TÜRKİYE’NİN KESİN KARARINI AÇIKLADI: HAYIR DİYECEĞİZ

Kararlı bir şekilde bu politikamızı sürdüreceğiz ve Nato’ya Finlandiya ve İsveç’in hayır diyeceğimizi ilgili arkadaşlarımıza söyledik ve yolumuza da bu şekilde devam edeceğiz diyerek son kararımızı açıklamış oldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.