Kendi ödedi – 93 Times

Kendi ödedi

Türkiye’de bazen çok güzel şeyler oluyor dünyanın en iyi en vicdanlı Polislerine ve A’skerlerine sahibiz halkımız vicdanı ile merhameti ile Misafirperverliği ile dünya da parmakla gösterilen ülkelerden biri Trafik uygulaması yapan jandarma ekipleri durdurdukları bir otomobilin sürücüsünden ehliyet ve ruhsat sorup belgelerini istedi. Sürücü Abdurrahman Ö.nün verdiği evraklarda eksik olduğunu gören ekipler sürücüye ceza kesti.

KİM OLDUĞUNU ÖĞRENİNCE CEZAYI KENDİLERİ ÖDEDİLER
Ceza kestikleri kişinin kim olduğunu öğrenince cezayı kendileri ödedi Afyonkarahisar’ın Dazkırı ilçesinde trafik uygulaması yapan jandarma ekipleri durdurdukları bir otomobilin sürücüsünden ehliyet ve ruhsat sorup belgelerini istedi. Sürücü Abdurrahman Ö.nün verdiği evraklarda eksik olduğunu gören ekipler sürücüye 235 TL ceza kesti. Jandarma Astsubay Zeki Marmara ve Uzman Çavuş Faruk Yayla ceza makbuzunu verdikleri sürücünün şehit babası olduğunu öğrendi.

ELİNİ ÖPÜP CEZAYI KENDİLERİ ÖDEDİ

Bunun üzerine Marmara ve Yayla Abdurrahman Ö.’nün elini öpüp başsağlığı diledikten sonra makbuzu geri aldı. İkili 235 TL c’ezayı kendileri ödedi. Abdurrahman Ö. Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail taşlı’ya ulaşarak yaşananı anlattı.

Başkan taşlı da Dazkırı Kaymakam Vekili Mesut Gündoğdu bilgi verdi. Kaymakam Vekili Gündoğdu İlçe Jandarma Karakol Komutanlığı’nı arayarak teşekkür ettikten sonra Astsubay Zeki Marmara ve Uzman Çavuş Faruk Yayla’ya teşekkür belgesi ile plaket verdi Vatandaşlar sosyal medyadan bu güzel davranışı yapan jandarma personeline büyük destek verdi bu davranışlarından dolayı tebrik ediyoruz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.