Kardeş Ülke – 93 Times

Kardeş Ülke

Ruslar s’kandal şekilde Ukrayna’ya girdi ummadıkları bir direnişle karşılaştılar Ukraynanın hepsini yıldırım h’arekatı ile 3 günde almanın hesabını yapan Ruslar 30 gün geçmesine rağmen amaçlarına ulaşamadılar ve b’arış g’örüşmelerine başladılar Azerbaycan E’rmenistan s’avaşında Erivan yönetiminin tarafında yer alan R’usyadan s’kandal bir t’ehdit geldi Rus Milletvekili Mihail Delyagin Azerbaycan’ı t’ehdit ederek a’skeri m’üdahale yapmaktan çekinmeyiz ifadelerini kullandı.

RUSLARDAN KARDEŞ ÜLKEMİZE S’KANDAL T’EHTİT

Ukrayna’da hüsrana uğrayan Rus Milletvekili Mihail Delyagin katıldığı bir televizyon programında Azerbaycan’ı t’ehdit etti Azerbaycan’a gerekli durumlarda a’skeri m’üdahale yapabileceklerini belirten Delyagin “Azerbaycan laftan anlamıyorsa, g’ücümüzü anlamaya başlamaları gerekecek” dedi.

Rus televizyonuna konuşan Delyagin “Azerbaycan’a karşı sorunlar var, Azerbaycan’ın petrol endüstrisine ihtiyacımız var mı Hayır yok. Onlar son derece s’avunmasız. Azerbaycan laftan anlamıyorsa, g’ücümüzü anlamaya başlamaları gerekecek ifadelerine yer verdi.

Vekilin Azerbaycan’a yönelik t’ehditleri, Azerbaycan o’rdusunun Dağlık K’arabağda bulunan bir köyü ele geçirmesinden sonra geldi kendi topraklarını alan dost ve kardeş ülkemiz Azerbaycan’ın yanında Türkiye’nin olduğuna her türlü desteği sonuna kadar vereceğinden kimsenin şüphesi olmasın gerekirse Türk A’skerleri gider dost ve kardeş Ülkesini sonuna kadar s’avunur bunu Ruslar çok iyi bilmeli

İstanbul’da kurulan b’arış masası dünya basınında
R’usya Ukrayna s’avaşında a’teşkesi sağlamak diplomasi trafiğini yürüten Türkiye, bir kez daha dünya s’iyasi arenasının kesişim noktası haline geldi. Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul’da Dolmabahçe’de R’usya Ukrayna b’arış müzakereleri için kurulan tarihi masa, dünya basını tarafından yakından takip edildi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.