Kabri açıldı – 93 Times

Kabri açıldı

Ülkemiz yüzyıllardır islamiyetin hüküm sürdüğü topraklar Müminlerin emiri 2. halife Hz. Ömer zamanında Anadolu fethedilmeye başlanmış bin yıldan fazladır bu topraklarda son din olan islam yaşanmaktadır Bizleri karanlıklardan aydınlığa çıkaran Yüce kitabımızda Kuran’i kerimin en uzun suresi olan Bakara Suresinde şehitler için, “Allah yolunda ö’ldürülenlere sakın ö’lüler demeyin; çünkü onlar diridir; fakat siz farkında değilsiniz ”der. Biz inanan Müslümanlar için hayatımız bunun tecellileriyle doludur.

BİR ŞEHİDİN İBRETLİK HİKAYESİ

İşte onlardan biri daha tüylerinizi diken ederek sizi duygulandıracak tam ibretlik bir olay daha Bu ayete layık şehidimiz Komiser Natık Karadeniz. 1979 yılında Mersin Silifke’de ş’ehit edilen kahraman bir polisimiz. Yıllar sonra Kars Sarıkamış ilçesinden Mersin’e nakli yapılınca tüyler ürperten bir olay gerçekleşti Ş’ehidin ailesinin talebi üzerine bu nakil gerçekleştirilerek ş’ehidimiz Akbelen Ş’ehitliğine d’efnedildi.

Kahraman Ş’ehidimiz Komiser olan Natık Karadeniz’in m’ezarı açılınca oradakiler gözlerine inanamadılar. Çünkü… Kahraman Ş’ehidimiz Komiser olan Natık Karadeniz’in m’ezarı açılınca oradakiler gözlerine inanamadılar. Çünkü ş’ehidimizin n’aaşı zerrei miskal dahi bile bozulmamıştı. Sadece n’aaşı değil, k’efeni safra korunmuştu.

Yüce Rabbimizin inayetiyle. Boşuna Ş’ehitler Ö’lmez, ”demiyor bu millet. Olay mahalinde olanların söylediği şu sözler bizleri derinden etkiledi: “Abisi k’efenini açıp saçını dahi okşamış. T’üylerim diken diken oldu Rabbim Tüm ş’ehitlerimize Cennetin En güzel edin nasip etsin duasıyla A’skerimizin Polisimizin güvenlik güçlerimizin ayağına taş değmesin Rabbim bizlerede vakti zamanı gelince ş’ehitlik mertebesini nasip etsin inşaallah

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.