Jet yanıt – 93 Times

Jet yanıt

Türkiye ulusal çıkarlarına aykırı hareketlerde bulunan Medyanın yanlı haberleri ile dünyanın en huzurlu ülkeleri gibi gösterilen Rusların korkusundan huzurları kalmayan İsveç ve Finlandiya’nın Nato üyeliğine red oyu vererek girişlerini engelleyeceğini açıklamıştı Finliler bu açıklamalara cevap verdi Reisi Cumhur Recep Tayyip Erdoğan, Nato’ya üye olmak için başvuru yapan Finlandiya ve İsveç’e teröre verdikleri desteklerden dolayı tepki göstermişti.

FİNLANDİYA’DAN TÜRKİYENİN AÇIKLAMALARINA CEVAP GELDİ

Erdoğan’ın bugün iki ülkeye resti çekip “Üyelikleri için hayır oyu vereceğiz” demesinin ardından Finlandiya Başbakanı Sanna Marin’den de bir açıklama geldi. Marin, “Türkiye ve diğer ülkelerle olan görüşmelerde sakin kalmanın, soruları yanıtlayarak yanlış anlamaları düzeltmenin önemli olduğunu düşünüyorum. Her sorun ve tartışma iyi niyetle çözülebilir” dedi.
Reisi Cumhur Recep Tayyip Erdoğan, Nato üyesi olmak için başvuruda bulunan Finlandiya ve İsveç hakkında bugün yeni açıklamalarda bulundu. Daha önce iki ülkenin üyeliğine t’eröre destek verdikleri için karşı çıkacaklarını söyleyen Erdoğan, bir kez daha resti çekti.

“SAKİN KALMAK VE GÖRÜŞME YAPMAK ÖNEMLİ”
Bu gelişmenin ardından İtalya’nın başkenti Roma’yı ziyaret eden ve İtalyan mevkidaşı Mario Draghi’yle görüşen Finlandiya Başbakanı Sanna Marin’den dikkat çeken bir açıklama geldi. Türkiye’nin Finlandiya ve İsveç’in üyeliğini t’eröre verdikleri destekten dolayı veto edeceğini açıklaması hakkında da konuşan Marin, “Bu alanda, Türkiye ve diğer ülkelerle olan görüşmelerde sakin kalmanın ve soruları yanıtlayarak yanlış anlamaları düzeltmenin önemli olduğunu düşünüyorum. Her sorun ve tartışma, iyi niyetle çözülebilir” diyerek Türkiye’yi ikna etmek için ellerinden gelen herşeyi yapacaklarını dile getirdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.