İsveç karar – 93 Times

İsveç karar

Reisi Cumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın kararlı tavrı tüm Avrupa’ya geri adım attırıyor ne kadar ciddi ve kararlı olduğumuzu görüyorlar Türkiye’nin 2 ülkeye Nato resti dünyada gündem olmaya devam ediyor. Başkan Erdoğan ile telefonda görüşen İsveç Başbakanı Magdalena Andersson, t’erör ö’rgütü P’kk ile ilgili alınan kararı açıkladı. Başbakan Andersson, Reisi Cumhur Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı telefon görüşmesinden sonra devlet televizyonu Svt’ye açıklamalarda bulundu.

GÖRÜŞMEYE DEĞİNDİ AÇIK ŞEKİLDE DESTEKLEDİĞİMİ BELİRTTİM

P’kknın t’erör listesinde olmasını desteklediklerini kaydeden Andersson, Erdoğan ile yaptığı görüşmede “İsveç’in uluslararası t’erörle iş birliği m’ücadelesini memnuniyetle karşıladığını vurguladım. T’erörle m’ücadelede P’kknın t’erör listesinde bulunmasını açık şekilde desteklediğimi belirttim.” diye konuştu.

DÖRT GÖZLE BEKLİYORUZ’

Andersson ayrıca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan ile İsveç’in Nato uygulamasına ilişkin bugünkü görüşmemizi takdirle karşılıyoruz. Barış, g’üvenlik ve t’erörle m’ücadele de dahil olmak üzere, ikili ilişkilerimizi güçlendirmeyi dört gözle bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN ERDOĞAN’LA GÖRÜŞMÜŞTÜ

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, İsveç Başbakanı Magdalena Andersson ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirmişti.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, görüşmede, iki ülke ilişkileri ve İsveç’in Nato’ya üyelik başvurusu ele alındı.

Başkan Erdoğan, görüşmede, Türkiye’nin Nato’nun açık kapı politikasına bugüne kadar hep tam destek verdiğini belirterek ittifak içinde hem üye ülkelerin g’üvenliği hem de kolektif güvenlik açısından dayanışmanın esas bir değer olduğuna işaret etti Erdoğan, İsveç’in t’erör ö’rgütlerine yönelik siyasi, finansal ve s’ilah desteğinin son bulması gerektiğini vurguladı ancak şartlar yerine gelirse onay verileceğini dile getirdi

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.