İngiliz uyardı – 93 Times

İngiliz uyardı

Türkiye’ye dost görünen ingilizler aslında Ülkemizin kuyusunu kazan Ülkelerin başında geliyor Osmanlı Devletini de İngilizlerin yıktığı bilinen bir gerçek İngilizler son zamanlarda Türkiye’nin Ruslarla yakınlaşmasını çekemeyip s’kandal bir açıklamaya imza attılar İngiltere Dışişleri Bakanlığı, Türkiye’ye seyahat etmeyi planlayanlar için ‘kalabalık bölgelerden uzak durulması’ ve ‘olası bir t’erör s’aldırısına’ karşı dikkatli olun çağrısı yaptı.

İNGİLİZLERDEN S’KANDAL BİR UYARI GELDİ

İngiltere Dışişleri Bakanlığı, Türkiye’ye seyahat etmeyi planlayan tatilciler için bir güncelleme yayınladı İngiliz basınında yer alan haberlere göre, İngiltere Dışişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan metinde, Türkiye’nin bazı illerine seyahat edilmemesi konusunda uyarılarda bulundu Ülkenin Suriye sınırına 10 km mesafedeki bölgelere yapılan tüm seyahatlerin yanı sıra Şırnak ve Hakkari illerine de zorunlu olmadıkça seyahat edilmemesi tavsiye edildi. Tunceli, Diyarbakır, Kilis ve Hatay gibi illeride yasak kapsamına aldı

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Türkiye’ye yapılan ziyaretlerin büyük çoğunluğunda herhangi bir sorunla karşılaşılmadığı vurgulansa da, İngiliz vatandaşlarından ‘etraflarına karşı tetikte olmaları’ istenirken, ‘turistik, kalabalık yerlerde bulunmamaları’ çağrısı yapıldı.

İstanbul ve Ankara dahil olmak üzere…
İngiltere Dışişleri Bakanlığı tarafından paylaşılan metinde, “Durum, şu an daha önceye göre daha sakin. Ancak Türkiye’de Temmuz 2016’daki darbe girişiminin etkisi hala hissediliyor. Bazı kısıtlamalar devam etse de, darbe girişiminin ardından uygulanan olağanüstü hal kaldırıldı.” ifadeleri yer aldı.

Bakanlık, t’erör gruplarının Türkiye’de s’aldırı girişiminde bulunma olasılığının “çok muhtemel” olduğu konusunda da uyardı. İngiltere’nin yayınladığı resmi metinde, t’erör s’aldırılarına dikkat çekilirken, özellikle ülkenin güneydoğusu ve ülkenin en kalabalık şehirleri İstanbul ve Ankara’nın tehlikede olabileceği belirtildi İngilizler halkını k’orkutarak Türkiye’ye tatile gelmelerini engellemeye çalışıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.