İmran han – 93 Times

İmran han

Türkiye’nin en değerli dost ve kardeş ülkelerinden biri olan Pakistan zor zamanlar geçiriyor Bundan 30 40 sene önce Nasıl Türkiye’de okyanus ötesinden gelen emirler ile iktidar değişiyorsa satılık Milletvekilleri istifa ediyorsa aynısı Pakistan’da yapılmak isteniyor Pakistan Başbakanı Han A’merika Birleşik Devletlerini m’uhalefetin h’ükümeti düşürme girişiminin ardında olmakla s’uçladı. Han ayrıca t’ehdit mektubu aldıklarını da dile getirdi

PAKİSTAN’DA H’ÜKÜMETE D’ARBE GİRİŞİMİ YAŞANIYOR

Pakistan Başbakanı İmran Han, kendisine karşı yarın gerçekleştirilecek g’üvensizlik oylaması öncesi yaptığı açıklamada M’uhalefetin Beni g’örevden alma girişimi, A’BDnin iç p’olitikamıza açık m’üdahalesidir dedi Başbakan Han, Başbakanlık Konutu’nda yabancı basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

T’EHDİT MEKTUPLARI ALDIM AÇIKLAMASI GELDİ

Han, 8 Mart’ta Washington’daki Büyükelçilerinin A’BDli yetkililerle buluştuğunu ve resmi bir toplantıda ona t’ehdit mektubunun verildiğini söyledi.

Mektupta, “İmran Han giderse Pakistan affedilecek, aksi halde sonuçları olacak.” şeklinde ifadelerin yazılı olduğunu aktaran Han A’BDli yetkililer Rusya ziyaretinin İmran Han’ın kendi kararı olduğunu ifade ediyor. Halbuki bu karar, Dışişleri Bakanlığı, o’rdu ve üst düzey kurumlar ile görüşülerek alındı.” ifadesini kullandı.

Han, kendisine karşı güvensizlik oylamasının Pakistan’da r’ejim değişikliğine yönelik bariz bir girişim olduğunu ve A’BD ile iş birliği içinde p’lanlandığını ifade ederek Beni g’örevden alma girişimi, A’BDnin iç p’olitikamıza çok açık bir şekilde m’üdahalesidir dedi.

SOKAĞA ÇIKIN ÇAĞRISI YAPTI

Pakistan Başbakanı İmran Han, kendisine karşı g’üvensizlik oylamasından’ bir gün önce h’ükümeti devirmeye yönelik ‘dış komploya’ karşı, destekçilerini b’arışçıl p’rotesto düzenlemek üzere sokağa çağırdı durum çok c’iddi biran önce Pakistanlı kardeşlerimizin devletini desteklemesi gerekiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.