Hedefe koydu – 93 Times

Hedefe koydu

Reisi Cumhur Recep Tayyip Erdoğana ve Cumhur ittifakına olan düşmanlığı ile bilinen Nevşin Mengü’den yeni atanan ilk başörtülü kadın valimiz hakkında s’kandal açıklamalar yaptı Gazeteci Nevşin Mengü, Türkiye’nin ilk başörtülü valisi olarak tarihe geçen Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı’nı h’edef aldı. Mengü yeni başörtülü Valimiz hakkında Başörtülü olduğu için oraya atandı birde eski Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in Afyonlu olduğu için Afyona atandı ifadesini kullandı.

GÜYA AHMET NECDET SEZERE GÖNDERME OLSUN DİYE ATANMIŞ

Reisi Cumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yeni vali atamaları dün gece yarısı Resmi Gazete’de yayımlandı. Afyonkarahisar valisi olarak atanan Aile ve Sosyal P’olitikalar Bakan Yardımcısı Kübra Güran Yiğitbaşı ilk başörtülü vali olarak tarihe geçti Gazeteci Nevşin Mengü, sosyal medya hesabından yaptığı yayında Yiğitbaşı’nı hedef aldı.

“BAŞÖRTÜLÜ OLDUĞU İÇİN ATANDI”

“Türkiye’nin ilk başörtülü valisi oldu. Tabi hayırlı uğurlu olsun. İnsanların ne giydiği, ne çıkardığı önemli değil liyakat olduğu sürece, atandığı mevkiyi hak ettiği sürece.” diyen Mengü, “Ama muhtemelen kendisi de biliyor. Türbanlı yani başörtülü olduğu için atandı oraya.” ifadelerini kullandı.

“RÖVANŞİZM VAR”

Mengü, sözlerini şöyle sürdürdü Ötesi de var tabi kendisi Türgev yönetim kurulu üyesi. Türgev yönetim kurulundayken şimdi Afyonkarahisar Valisi olarak atanmış. Hayırlı uğurlu olsun. G’örevinde başarılar diliyoruz. Bir de galiba şöyle bir rövanşizm var ; Ahmet Necdet Sezer’in memleketi ya Afyonkarahisar belki de o yüzden ilk başörtülü vali oraya atanmış olabilir diyerek s’kandal bir açıklamaya imza attı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.