Haddi aşan çıkış geldi – 93 Times

Haddi aşan çıkış geldi

Türkiye Ukrayna’ya batılı ülkelerin bile vermediği çok önemli s’ilahları verdi Ukrayna’nın i’şgalden kurtulması hiç şüphesiz Türkiye’nin faydasına olan bir durum Ukrayna Türkiye ile her sene katlanarak artan bir ihracat ve ithalat yaparken Ülkemize de önemli sayıda Turist gönderen bir ülke Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, Yunan P’arlamentosu’na yaptığı konuşmada Türkiye tarafından çok büyük tepki çeken açıklamalara imza attı.

OSMANLIYA İ’SYAN EDEREK TÜRKLERİ Ö’LDÜREN Ö’RGÜTÜ ÖVDÜ

Zelenskiy, Osmanlı Devleti’ne isyan edip binlerce Türk’ü v’ahşice katleden eli kanlı Filiki E’terya ö’rgütünü övgüler dizdi Vladimir Zelenskiy, “Yunanistan ve Ukrayna arasında da bir Filiki E’terya kurulabilir ifadelerini kullandı. K’atliamları tarihe kazınan Filiki E’terya ö’rgütünü öven sözlerin ardından Yunan P’arlamentosu, Zelenskiy’i ayakta alkışladı.

R’usya ve Ukrayna arasında devam eden s’avaşta 44 günü aşkın bir süre geride kaldı. Ç’atışmaların gölgesinde Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy’nin çeşitli ülkeler ve devlet başkanları ile temasları sürüyor Zelenskiy son olarak telekonferans yöntemiyle Yunanistan P’arlamentosu’na konuştu Ukrayna Devlet Başkanının konuşmasında ise dikkat çeken detaylar vardı.

TÜRKLERİ KATLEDEN Ö’RGÜTE GÜZELLEMELER YAPTI

Osmanlı Devleti’ne i’syan edip Mora ve Girit’te binlerce Türk’ü v’ahşice katleden eli k’anlı ö’gütünü öven Zelenskiy, bugün “Yunanistan ve Ukrayna arasında da bir Filiki E’terya kurulabilir” ifadelerini kullandı Filiki Eterya’nın Odessa’da kurulduğunu anımsatan Vladimir Zelenskiy, “Yunan devrimcileri, dün ya bağımsızlık ya da ö’lüm diyorlardı. Biz de bugün aynısını söylüyoruz. Tıpkı geçmişte olduğu gibi şimdi de Helenizm’in merkezi olan Odessa t’ehdit altındadır” şeklinde konuştu Bundan tam 200 yıl önce 40 bine yakın Mora Türkü Zelenskiy’nin övdüğü F’iliki E’terya ö’rgütü eliyle Rumlar tarafından k’atledildi Ukrayna lideri yaptığı bu açıklama ile Türkiye’nin t’epkisini çeken bir açıklamaya imza atmış oldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.