Gurbetçi kız – 93 Times

Gurbetçi kız

Ülkemiz dünyanın dört bir yanındaki Gurbetçi vatandaşlarına sahip çıkmaya devam ediyor en son Ukrayna s’avaşında 20 binin üzerinde Türkü Ukrayna’dan tahliye ederek büyük bir b’aşarı göstermişti Avrupa’da bazen Gurbetçi Türkler ö’lüme terkediliyor bunlardan biride Ocak ayında yaşandı Hollanda’da doktoların artık umut yok fişini çekip ö’ldüreceğiz dediği Gurbetçi genç kız Türkiye’ye getirildikten sonra yaşama tutundu Reisi Cumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Hollanda’dan Türkiye’ye getirilen ve lösemi tedavisi gören Dilara Şahin’den güzel haber geldi.

GURBETÇİ GENÇ KIZDAN M’ÜJDE GELDİ

Hollanda’dan ambulans uçak ile getirilen Genç kız yoğun bakımdan çıkarıldı, son durumuna i’lişkin ise babası açıklamalarda bulundu Hollanda’da yaşayan ve Akut lösemi teşhisiyle gittiği hastanede yoğun bakıma alındıktan sonra doktorları tarafından fişi çekileceği söylenen Dilara Şahin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı sonrası Türkiye’ye getirilmişti Türkiye tarafından gönderilen özel uçakla yurda getirilen Şahin, Siyami Ersek Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi’nde tedavi altına alınmıştı.

TÜRKİYE’DE 1.5 AY SONRA YOĞUN BAKIMDAN ÇIKARILDI

Yaklaşık 1.5 ay süren tedavinin ardından Dilara Şahin yoğun bakımdan çıkarıldı. Tedavisine Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde devam edilen Şahin’in sağlık durumuna i’lişkin son durumu ise babası Oğuz Şahin anlattı.

DURUMU İYİYE GİDİYOR

Dilara’nın yoğum bakımdan çıkarıldığını belirten baba Oğuz Şahin şunları söyledi:

“Bundan yaklaşık 1 ay önceydi sanırım. Kızımızı, Hollanda’dan c’iddi ve r’iskli bir transferle Türkiye’mize getirdik. Çok k’ötü durumdaydı. Makinalara bağlıydı. Bugüne geldiğimizde ise çok şükür ki durumu iyiye doğru gidiyor. Ümit ve duayla bekliyoruz. İnşallah yakın zamanda daha güzel haberler almayı da diliyoruz.

BAŞKAN ERDOĞAN VE VE DOKTORLARIMIZI TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Allah razı olsun, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan sesimizi duymuştu. Kendileri vesile oldular bizi bu duruma getirdiler. Kendilerine sonsuz teşekkürler ediyorum. Geldiğimiz gün bizi aramıştı. Aileden biri gibi konuşarak halimizi hatırımızı sormuştu. Başkanımıza bize bugünü yaşattığın için çok teşekkür ediyorum. Türk doktor ve hemşirelerimize de ayrıca çok teşekkür ediyorum. Elinden gelen her şeyi yapıyorlar.

Kızımız kurumaya terk edilmiş bir fidandı. Bu fidanı yeşertmek isteyen herkes elinden geleni yapıyor. Yavaş yavaş da olsa bu fidan yeşerecek. İnşallah yakın zamanda da çiçekler açar diye umut ediyoruz dedi Eğer Türkiye bu kadar büyük ve g’üçlü bir devlet olmasaydı bu genç kız şimdi Hollanda fişi çekilmiş olacaktı Devletimiz varolsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.