Gümrükte başladı – 93 Times

Gümrükte başladı

Avrupa’da yaşayan senelik izinlerini geçirmek için Kara yolu ile Türkiye’ye gelen Milyonlarca Gurbetçi tatilini bitirip yaşadıkları ülkelere gitmek için yola çıkmaya başladı bu sene Kapıkule sınır kapısına gelip çıkış yapmak isteyen Gurbetçiler neye uğradığını şaşırdı duydukları karşısında ne yapacaklarını şaşırdılar Türkiye’de yurt dışı plakalı araçlara yazılan trafik c’ezaları sınır kapılarında tahsil edilmeye başlandı.

SON 5 YILIN C’EZALARI GURBETÇİLERİ ZOR DURUMDA BIRAKTI

Son 5 yılın c’ezaları sınır kapılarında tahsil edilirken, yüklü miktardaki c’ezaları duyan bazı gurbetçilerden bazıları da şaşkınlık yaşıyor Türkiye’de uzun yıllardır bir çözüm bulunamayan yurt dışı plakalı araçların Türkiye’de yedikleri c’ezaların tahsil edilememesi sorunu sona erdi. Türkiye’de mart ayından itibaren son 5 yıla dönük trafik c’ezaları sınır kapılarında tahsil edilmeye başlandı. Yurt dışı plakalı araç sürücüleri, gümrük kapılarından Türkiye’yi terkederken, sistemde gözüken son 5 yıl içerisinde yedikleri c’ezaları ödemek zorunda kalıyor.

Son 5 yılın cezaları tahsil ediliyor

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Kapıkule Gümrük yetkilileri, 2017 yılından itibaren yenilen trafik cezalarının Mart ayından itibaren sistemde görülmeye başlandığını belirttiler. Bu tarihten itibaren de geriye dönük, yani son 5 yılın cezalarının ilgili yurt dışı plakalı aracın sahibinden tahsil ediğini kaydedildi.

Tam 10 bin TL c’eza ödeyen var
Türkiye’de araç kullanırken ceza yiyen gurbetçiler de gümrük kapılarında kendilerine çıkarılan borç miktarı ile şaşkınlık yaşıyor. Bu borç miktarının 8 10 bin TL’ye kadar da çıktığı belirtildi burdan Gurbetçileri uyarıyoruz E devlet üzerinden c’ezalarını kontrol etsinler üzerlerinde nakit tl taşısınlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.