Gül açıkladı – 93 Times

Gül açıkladı

Geçen seçimlerde geniş çaplı bir mutabakat olmadığı için aday olamayan 2023 seçimleri içinse ortak aday olma arzusunda olan ama adaylığı zor görünen Abdullah Gül’den uzun süre sonra bir açıklama geldi 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Marmara Grubu Vakfınca bu yıl “Yeniden, Daha İyisini Yapmak” temasıyla düzenlenen 25. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nde konuştu Gül, enflasyonun artık dünyada herkesin hissettiği ve herkesi rahatsız eden bir ekonomik gerçek olarak yaşanmaya başlandığını söyledi.

ABDULLAH GÜL’DEN ENFLASYON AÇIKLAMASI GELDİ

Gül, “Bir taraftan daha çok eğitim, kalkınma ve sağlığa para harcanması gerekirken bütçelerde s’avunmanın ve s’ilahlara harcanan paranın arttığını gördük” dedi.

“HERKESİN HAYRET EDECEĞİ ŞEY”
Gül, s’avaş devam ederken tüm ülkelerin karşılaştığı ekonomik sorunlar olduğuna dikkati çekerek “Enflasyon artık dünyada herkesin hissettiği ve herkesi rahatsız eden bir ekonomik gerçek olarak yaşanmaya başlandı. Herkesin hayret edeceği şey, s’ilahlanmaya çok daha fazla paranın harcanmaya başlanması. Bir taraftan daha çok eğitim, kalkınma ve sağlığa para harcanması gerekirken bütçelerde savunmanın ve silahlanmaya harcanan paranın arttığını gördük” dedi.

“ON BİNLERCE SİVİL HAYATINI KAYBETTİ”
Gül, “Neticede gelinen nokta, nüfusu 45 milyon olan ülkenin 6,5 milyonu göç etti. Binlerce sivil, on binlerce a’sker hayatını kaybetti. Ukrayna topraklarının yüzde 20’si de i’şgal edilmiş vaziyette. Bütün bunlar olurken de sıkıntılara sıkıntılar eklenmeye başlandı. Gıda sıkıntısı varken dünyanın ekmek sepeti olarak bilinen bu ülkelerde tahıllar neredeyse çürümeye sevk edildi” şeklinde konuştu. Enflasyon tüm dünyada hortladı diye konuştu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.