Gözdağı geldi – 93 Times

Gözdağı geldi

Türkiye prangalarını kırıyor Süper güç ülkelere meydan okuyarak yapacağı o’perasyonları emin adımlarla sürdürüyor Ülkemiz en çok Ruslar ve Amerikalılardan çekiyor bu 2 ülke kendini süpergüç olarak görüyor Suriye ve Irakta ülkemizin kuyusunu kazıyorlar Türkiye’nin Suriye’ye yapması planlanan o’perasyona karşı çıkarken, gözdağı vermeyi de ihmal etmedi. Kremlin’in o’perasyona karşı çıktığını açıklamasının ardından Rus güçleri Türkiye sınırına kısa ve orta menzilli hava savunma sistemi yerleştirdi

RUSLAR RAHAT DURMUYORLAR

Rus o’rdusu, Suriye’nin kuzeyinde Y’pg i’şgalindeki Kamışlı’da havaalanında s’avunma sistemi kurarken Tel Rıfat çevresinde havadan keşif yapıyor Türkiye sınırına 18 kilometre uzaklıktaki Tel Rıfat ile Mardin’in Nusaybin ilçesinin karşısındaki Suriye topraklarında yer alan Kamışlı ilçesindeki kaynaklardan alınan bilgilere göre, Rus a’skeri unsurları bölgedeki kontrollerini pekiştirmeye çalışıyor.

Keşif uçuşları yapıyorlar
Hafta başından bu yana Rus a’skeri helikopterleri Y’pg i’şgalindeki Tel Rıfat üzerinde birkaç gün aralıklarla keşif uçuşları yapıyor. Rus g’üçleri, İ’ran destekli t’erörist grupların Tel Rıfat sahasında etkisini artırmasını da engellemeye çalışıyor. Rus yetkililer, 30 Mayıs’ta rejim yetkilileri ve P’kk elebaşlarıyla yaptıkları toplantıya katılmak isteyen İ’ranlılara izin vermedi.

A’sker sayısında değişiklik yok
Rus askeri unsurları, olağan şartlarda Tel Rıfat merkezinin 3 kilometre batısında Faysal Değirmeni olarak bilinen mevkide konuşlu Buradaki Rus asker sayısında yakın zamanda bir değişim olmadı.

Kamışlı Havaalanında son durum
Haseke ilinde büyük bölümü P’kk i’şgalinde olan Kamışlı ilçesinde, rejimin hakimiyetindeki havaalanında az sayıda Rus a’skeri birliği konuşlu Dün alana askeri kargo uçağıyla sevkiyat yapan Rus ordusu buraya kısa ve orta menzilli hava savunma sistemi Pantsirs1 getirdi Türkiye’ye aklı sıra gözdağı vermeye çalışan Ruslar Ukrayna bataklığına saplanmış durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.